Malování pokojů, bytů, domů a komerčních prostor - MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Volejte zdarma 800 226 226
TOP firma

Na jakou práci se hodíte podle vaší oblíbené barvy?

12.07.2022

Každá barva vyzařuje jinou energii a působí na nás. Modrá uklidňuje, žlutá dodává energii a fialová inspiruje. Použitím různých barev v interiéru dokážeme navodit správnou atmosféru. Ale může to být i naopak. Díky barvám si můžete najít práci, která sedí přesně vám.

A teď si řekněte, která barva je opravdu ta vaše nejoblíbenější? Ne ta, na kterou jste zvyklí, protože vás do ní oblékali rodiče, nebo ta, kterou vám vnucují podle horoskopu. Ale ta, ve které se cítíte nejlépe vy sami. Přesně tato barva vám ukáže, v jakém povolání vám bude nejlépe.

zaměstnání podle barev Malíři Natěrači CZ

Modrá

Modrá uklidňuje a stejně tak působí na své okolí její milovníci. Bývají stabilní, citliví a spolehlivý. Jsou komunikativní, společenští a oblíbení v kolektivu. Proto jim sedí kariéra poradců, manažerů pro zákaznickou péči, HR manažerů, sociálních pracovníků a bývají také šikovní obchodní zástupci. Zvládnou i vysoce stresující pozice, oproti ostatním.

Červená

„Barvou energie je rozhodně červená. Ti, kdo ji milují, jsou živý, ambiciózní, vytrvalí, odvážní a milují divokou společnost a zábavu. Pokud je červená ta vaše pravá, bude se vám dařit na vedoucí pozici. Tato barva v kuchyni podporuje chuť k jídlu a celkově chuť do života,“ říká majitel malířské firmy Malíři Natěrači CZ Stanislav Kralovanský. Jste odhodlaní, motivovaní a zaměření na výsledky. Povolání jako stvořené pro vás je právník, soudce, projektový manažer nebo dravý obchodník.

Zelená

Lidé s oblibou v zelené barvě tíhnou k přírodě, financím a bezpečí. Mají rádi pevnou půdu pod nohama a stabilní zázemí jak v oblasti vztahů, tak i financí. V opačném případě jsou nesví a nervózní. Záleží jim na tom, je ostatní vnímají. Jsou společenští, orientovaní na lidi a dokážou dobře organizovat čas a vše kolem sebe. Proto si často vybírají povolání jako učitel, zdravotník, účetní nebo i úředník.

Černá

Stejně jak je neprůhledná tato barva, mohou být lidé, kteří ji mají v oblibě, stejně špatně čitelní pro své okolí. Často jsou introvertní, citliví a s uměleckým nadáním. Milovníci černé bývají často intelektuálně zvídaví a koncepční. Vídáme je tedy jako architekty, inženýry, počítačové programátory, finanční analytiky a ekonomy. Týmová práce nemusí být jejich silná stránka, ale za to umí dotáhnout věci do konce.

Žlutá

Lidé, jejich nejoblíbenější barva je žlutá, jsou veselí a plní života stejně jako slunce. Jsou to optimisté, jsou šťastní, kreativní a milují zábavu. Někdy ale mohou mít problém s realizací svých nápadů. Tím, že jsou energičtí a starostliví, jsou přeborníky jako pracovník v pohostinství, herec, bytový designer nebo zdravotník.

Bílá

„Ti, co preferují bílou barvu, jsou pečliví, organizovaní a logičtí. Usilují o čistotu a udržují svůj vnější i vnitřní život v pořádku,“ doplňuje Kralovanský z Malíři Natěrači CZ. Blízká jim je tvrdá práce, strategické plánování, kritické a logické myšlení. Dobře se pro ně hodí pozice investiční bankéř, právník, analytik, vědec, právník i pracovník ochranky.

Fialová

Milovníci fialové jsou vášniví, vysoce kreativní stejně jako tato barva. Jsou ale i něžní, soucitní, introvertní a jedineční. Jsou starostliví a někdy mají tendenci upřednostňovat potřeby druhých před svými. Rozhodně to jsou umělci a mívají i zálibu v mystice. Jsou to hudebníci, spisovatelé, grafici, herci, tanečníci. Ale také jim sedí povolání terapeut a poradce.

Oranžová

Rozhodně nepřehlédnete nikoho, kdo miluje oranžovou. Jsou to výrazné osobnosti a milují být centru dění a pozornosti. Pro někoho může být prezentace před kolegy stresující, ale lidé žijící oranžovou barvou si naopak takové chvíle vychutnávají. Máte rádi oranžovou? Ideální pracovní uplatnění je pro vás kdekoliv na pódiu. Jako moderátor, zpěvák i herec. Ostatní k sobě přitahujete jako magnet svojí přátelskostí. Na oranžové je zajímavé to, že s přibývajícím věkem od této barvy lidé ustupují, bývá spíše výsadou mladších.

Růžová

Je vnímána jako dívčí barva, ale nejen díky svému vzhledu, ale i energii, kterou v sobě růžová nosí. Pokud máte rádi růžovou, jste svým okolím určitě vnímání jako starostliví, milí, velkorysí a laskaví. Ti, kteří tíhnou k růžové barvě, mají tendenci se se o ostatní starat a pečovat. Dobře se budete cítit v roli pečovatelky, učitelky a možná jednou založíte dobročinnou nadaci.

Barvy a charakteristiky jsou určeny podle 16 osobnostních typů Myers Briggs Type Indicator. Rozpoznání vlastního osobnostního typu nám může pomoci výrazně zkvalitnit život. Poznáme detailněji sebe sama, ale také pochopíme, proč se ostatní chovají tak, jak se chovají. Obzvlášť v oblasti výchovy dětí, partnerských vztahů, v pracovním kolektivu nebo obchodním vyjednávání. „Správně zvolené barvy v domácnosti mohou výrazně ovlivnit naše nálady, kvalitu spánku i schopnost relaxovat. Proto barvy hrají v našich životech důležitější roli než jen tu estetickou,“ dodává na závěr Kralovanský z firmy Malíři Natěrači CZ.

 
 

Zpět

Změna preferencí cookies