Malování pokojů, bytů, domů a komerčních prostor - MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Volejte zdarma 800 226 226
TOP firma

Barvami roku 2021 jsou šedá a žlutá. Jak s nimi naložit v bytovém designu?

Pro rok 2021 nevybrala společnost Pantone Color Institute jednu barvu, ale rovnou dvě. A to takové, které se vzájemně dokonale doplňují. Šedou a jasně žlutou. Sílu a naději. Vidíte v tom i vy skrytou zprávu, „že se nám blýská na lepší časy?“

Kombinace šedé a optimisticky žluté se k sobě nejen hodí, ale tyto barvy také vzájemně doplňují jedna druhou. Šedá barva je v posledních letech velmi oblíbená v bytovém designu. Barva je sice nenápadná, ale velmi elegantní a zvýrazňuje kontury moderního bydlení. Často ji vidíme např. jako betonovou dekorační stěrku na stěnách nebo na nábytku v šedo dřevěném dekoru. Velmi oblíbený je v poslední době také efekt ocelové rosy. Komu by se tato jednoduchá elegance zdála nudná, budou pro něj barvy letošního roku tím pravým. Šedou rozzáří žlutá. Žlutá je barva slunce a energie. Vykouzlí úsměv, navodí dobrou náladu a optimismus. Přesně tímto směrem půjde letošní trend. Elegance doplněná o optimismus.

Kam s šedou a žlutou v interiéru

šedá a žlutáMísto, které si o tuto fascinující kombinaci říká, je obývací pokoj a kuchyně. Možná už máte na šedo vymalovanou jednu stěnu v obýváku, nebo vám některou zeď zdobí imitace betonu nebo jiný šedý dekorační nátěr. Co si pro relaxační chvilky do takového prostředí pořídit jasně žlutého ušáka? Samozřejmě nemáme na mysli žádného velikonočního zajíčka, ale designové křeslo. Na fotce se můžete inspirovat naším zákazníkem, který už takový nadčasový koutek má. 

"Pokud máte stěny vymalovány čistě bílou barvou, vyniknou k ní žluto šedé doplňky. Polštáře, deky, přehozy nebo vázy. Prostor bude vypadat velmi moderně, čistě, ale díky jasně žluté barvě i zářivě," dodává Stanislav Kralovanský, majitel malířské firmy Malíři Natěrači CZ.

Žluto-šedá rozzáří i terasu

Máme pro vás tip na velmi výrazný a působivý prvek v těchto barvách. Pořiďte si velkou šedou vázu, nebo si ji můžete vyrobit z cementu za pár korun, a dejte si do ní náruč slunečnic. Tyto květiny jsou impozantní. Můžete si být jistí, že ji bude každá návštěva obdivovat. Pokud máte zahrádku, vypěstujte si slunečnice sami. Jsou naprosto nenáročné, nemusíte se o ně nijak starat, vytvoří krásnou solitéru a můžete si je nařezat do vázy. Dokonale také bude vypadat žluté (např. silikonové) prostírání na venkovní stůl a k němu další žlutá drobnost jako malý květináč, svícen nebo i nějaké nádobí.

 

Vylepšete si fotky na Facebooku a Instagramu pantone filtry

Líbí se vám nádech žluté a šedé? Užijte si trochu zábavy. Na webu pantone.com si můžete stáhnout filtry pro sociální sítě facebook a instagram a dát šmrnc i příspěvkům. Přidejte si Pantone filtr do svého foťáku např. na Facebooku a můžete se s přáteli fotit na zářivě žlutém pozadí. Vyzkoušejte si to, je to zábava :-)

Líbí se barvy? Konkrétně se jedná o barvy s názvem Ultimate Grey (Pantone 17-5104) a Illuminating Yellow (Pantone 13-0647). Rokem 2020 nás doprovázela klasická modrá, která se výborně hodí do ložnice. Modrá je totiž ideální barva ke spánku.

 

 
 
 

Zpět

Změna preferencí cookies