Malování pokojů, bytů, domů a komerčních prostor - MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Volejte zdarma 800 226 226
TOP firma

Inspirace na malování obývacího pokoje: Trendy v roce 2022

Obývací pokoj se může stát zážitkem. Rozhodně to už dnes není jen místnost, kam se chodíme dívat na televizi, ale naopak. Vylepšete si obývák podle posledních trendů a udělejte si z něj krásné a útulné místo.

Jaký je trend v roce 2022

zrcadlo v obývacím pokoji

Dobrý zpráva je, že se nemusíte řídit jedním stylem. Dobře nakombinované budou vypadat dekorační polštáře a dřevěné květiny, na své si ale přijdou i milovníci jednoduchého a čistého designu. Vybrali jsme ty nezajímavější tipy:

Velká zrcadla

Zrcadla dodají místnosti jemnost a luxus. Nebraňte se mohutným rámům, které krásu zrcadla ještě zvýrazní. Zrcadla navíc místnost prosvětlí a opticky zvětší.

 

zelená a růžová v obývacím pokojiKombinace barev

Máte rádi žlutou a modrou? Nebo růžovou? Nebo zelenou? Často bývá těžké se rozhodnout pro správnou barvu v interiéru. “Poslední trendy nám ukazují, jak úžasně mohou vypadat různé kombinace barev,” říká Stanislav Kralovanský, majitel malířské firmy Malíři Natěrači CZ. Velmi zajímavě vypadá tmavě zelená s růžovými doplňky. Další poutavá kombinace je žlutá a šedá nebo společně různé odstíny béžové až hnědé. Těm navíc sluší červené doplňky. Popusťte uzdu své fantazii a obklopte se barvami.

 

kvetinove vzory obyvaci pokojKvětinové vzory

Květiny se neustále vracejí do módy i bytového designu. Moderně vypadají obrysy květin nakreslené černou barvou na barevné zdi, ale i jako dekorace rozmístěné po místnosti. Pozornost upoutají i výrazné až divoké kombinace na polštářích nebo koberci. “Přírodní motivy jsou navíc jedny z nejoblíbenějších na fototapetách,” dodává Kralovanský.

 

dekorativni malba obyvaci pokoj

 

 

Dekorativní malby

Stěnám sluší dekorativní nátěr. Ty nejžádanější jsou dnes benátský štuk, malba s efektem rosy nebo betonová stěrka. Každá stěna je pak originální dílo a designovým prvkem sama o sobě. I tyto dekorační stěrky si můžete navolit z různých odstínů, např. stříbrná, zlatá nebo krémová.

Svůj prostor na relax, hru i práci

Vytvořte si ve svém obýváku zóny. Celá místnost pak bude působit uceleně a klidně. Tyto zóny zajistí plynulý pohyb po místnosti. Navíc pak může celá rodina trávit čas na jednom místě, i když má každý náladu na něco jiného. Nejčastější “místa” v obýváku jsou na odpočinek, např. pohodlné křeslo nebo i houpací síť, doplněno o dekorační polštáře, lampu s příjemným teplým osvětlením.  Jiná zóna může být pracovní stůl u okna s výhledem ven nebo hrací plocha pro děti. Tyto zóny můžete designově oddělit právě dekoračním nátěrem na zeď.

obyvaci pokoj prvky drevaDřevěné prvky

Přirozeně spousta z nás tíhne k přírodním materiálům. Nejen že jsou krásné, ale dodávají nám sílu, energii a klid. Dřevěné jsou elegantní klasické stolky nebo poličky. Trendem jsou opět stěny obložené dřevěnými pásky a různé dřevěné dekorace.

Pokud se cítíte lépe obklopeni jednou barvou, Dulux UK vybral pro letošní rok nebesky modrou barvu, která vypadá velmi jemně a můžete ji požít na celou místnost. “Jedna z nejoblíbenějších barev Čechů je fialová, pokud patříte mezi ně, můžete letos sáhnout elegantní fialové Very Peri, kterou za hit pro tento rok vybral institut Pantone,” doporučuje bytový designer Stanislav Kralovanský z firmy Malíři Natěrači CZ.

 
 
 
 

Zpět

Změna preferencí cookies