Malování pokojů, bytů, domů a komerčních prostor - MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Volejte zdarma 800 226 226
TOP firma

Hra světla a barev přímo v obýváku? To umí výmalba s efektem rosy

13. 1. 2022

Krásná, třpytivá, rozjasňující nebo elegantní. Přesně taková je stěna vymalovaná barvou s efektem rosy. Tato dekorativní výmalba se velmi rychle stává oblíbenou v jakémkoliv interiéru. A co je na ní nejlepší? Rozhodně se jen tak neokouká, protože z každého úhlu nebo při různém osvětlení se bude zdát jiná.

Barva s efektem rosy je moderní interiérová akrylová barva, která se hodí kamkoliv do bytu nebo domu, ale i do kancelářských nebo reprezentativních prostor. „Nejčastěji si ji zákazníci přejí do obývacího pokoje. Skvěle vypadá ale třeba i ve vstupní hale nebo ložnici,“ říká Stanislav Kralovanský, majitel malířské firmy MALÍŘI NATĚRAČI CZ.

Co způsobuje efekt rosy?

Barva obsahuje pečlivě vybraná skleněná plniva a metalické pigmenty. Díky tomu na povrchu vzniká efekt podobný kapičkám rosy a nádherné barevné reflexy. Vyrábí se navíc v mnoha odstínech, od stříbrné, přes tyrkysovou, jasmínovou po melounovou. „Velmi luxusně například v kuchyni vypadá zlatá,“ dává tip Kralovanský. Barva je navíc omyvatelná a neodírá se.

efekt rosy ocelový efekt rosy efekt rosy kuchyněefekt rosy obývací pokoj

 

Aplikace „rosy“ je jiná než klasická výmalba

Pokud se rozhodnete pro dekoraci stěny touto moderní barvou, je potřeba se důkladně připravit a vyčlenit si více času. Jedna stěna zabere i několik hodin. „Zejména důležitá je příprava povrchu. Ten musí být rovný, čistý, suchý, zbavený prachu a mastnoty, zkrátka dokonalý, protože jakákoliv nerovnost by byla vidět,“ upozorňuje odborník na malování Kralovanský. 

Jako první se aplikuje základní latexová barva a po úplném zaschnutí, cca po šesti hodinách, se plochým štětcem nanáší barva. Je dobré si dopředu rozmyslet, jakým směrem budete barvu nanášet, jak tedy chcete, aby vypadal výsledný efekt, např. šikmo, svisle, vodorovně, do stromečku nebo různě nepravidelně. Tohoto postupu se musíte držet celou dobu natírání.

Barvou s efektem rosy vám vymaluje i profesionální malířská firma. Při výběru si pročtěte recenze zákazníků a ujistěte se, že s aplikací této dekorativní malby mají zkušenosti. Přece jen je to výsledek člověka, který, jak se říká, by to měl mít v ruce. „Naši malíři jsou navíc na tuto techniku odborně proškoleni,“ dodává Kralovanský.

 

Zaujala vás výmalba s efektem rosy? Nechte nám zprávu a vše zařídíme.

 

MALÍŘI NATĚRAČI CZ s.r.o., se sídlem Rudná 935/8, 703 00 Ostrava-Vítkovice, IČO 29463351, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy. Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů.

 

Zpět

Změna preferencí cookies