Malování pokojů, bytů, domů a komerčních prostor - MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Volejte zdarma 800 226 226
TOP firma

Jak to vypadá doma u majitele největší malířské firmy v ČR? Stanislav Kralovanský v rozhovoru o tom, jaké bydlení má rád a jak se malovalo před osmnácti lety

05.11.2018

Stanislav Kralovanský založil před osmnácti lety malířskou firmu MALÍŘI NATĚRAČI CZ, která dnes sídlí v Ostravě. Co všechno se za tu dobu změnilo, jak bydlí on sám a co doporučuje svým zákazníkům, na to odpovídá v našem rozhovoru.

Jaký styl bydlení máte rád? 

Stanislav Kralovanský - Malíři Natěrači CZ"Mám rád moderní stavby a interiéry. Líbí se mi jednoduché a čisté věci. Z materiálů si vybírám spíše studené, tedy kámen, beton a sklo. Tyto prvky se dají navíc velmi dobře kombinovat a jsou nadčasové." 

Jak vypadá vaše bydlení?

"Doma si zakládám na tom, aby byl interiér vzdušný a v jednom stylu. Máme moderní jednoduchý nábytek, líbí se mi třeba lesklý povrch. Vše je laděné do tří barev, tedy kromě dětského pokojíčku ☺"

 

 

Jaké barvy máte doma?

Kuchyně "Bílou, červenou a šedou. To jsou u nás tři hlavní barvy. Kuchyň máme celou bílou ve vysokém lesku. Mám rád barvy a materiály, které se neokoukají. Pak se mi líbí světlé barvy, světlá šedá a béžová, ta, co vypadá jako cappuccino ☺ Osobně moc nefandím pastelovým barvám, přestože jsou velmi oblíbené." 

A co nějaký dekor?

"V obývacím pokoji máme jednu stěnu stěrkou, tedy imitací betonu. Ta se mimo jiné perfektně hodí na zkrášlení i malé části zdi, hezky vypadá kolem krbu, nebo v koupelně místo klasického keramického obkladu. V ložnici máme tapetu s květinovým vzorem." 

Tapetám ještě neodzvonilo?

"Právě naopak. Je to jako s módou. Ve vlnách se tapety vracejí do módy. Pouze s tím rozdílem, že máte čím dál větší výběr, jsou kvalitnější a snadněji aplikovatelné. Nyní jsou hodně v kurzu fototapety. Kvalita je tak dobrá, že si v pokoji uděláte věrohodný výhled na moře nebo třeba do lesa."

 

Jídelna Obývací místnost - betonová stěrka

Pokud bychom k Vám přišli na kafe, do jaké místnosti byste nás vzal?

"Pozval bych Vás na terasu. Rád sedím venku. Pěkná terasa je pro mě u domu nutnost. Na zemi máme položenou dřevěnou podlahu, to je asi jediný prvek ze dřeva v našem domě."

Jaký je rozdíl v malování interiérů dnes a před deseti a osmnácti lety?

"Obrovským způsobem rostou hlavně nároky zákazníků. To, co bylo dříve nadstandardem, je dnes běžný standard. Když jsme malovali před osmnácti lety, lidé měli všechno nachystané, nábytek odsunutý a přikrytý fólií. Dnes vše chystáme sami, kolikrát i sundáváme záclony a schováváme hrníčky z polic. Zákazníci chtějí mít také rychleji vymalováno, ideálně za jeden den s tím, že vše před malováním nachystáme a na závěr uklidíme."

 

 

Je pravda, že když se řekne malování, spousta žen si pak představí hodiny úklidu po malířích…

"Je to firma od firmy. Naši malíři po sobě vždy uklidí, je to součástí naší služby." 

A co barvy a postup při malování, jak to se změnilo?

"Zásadní je to, že dnes můžete mít jakoukoliv barvu si vzpomenete. Dřív se barvy míchaly u zákazníka, třeba fialová se koupit nedala, musela se namíchat modrá a červená až na místě. Navíc barvy jsou dnes mnohem kvalitnější a lépe kryjí. Barvy bývaly hlinkové a dávala se silná vrstva. Proto dnes, když chcete vymalovat starší dům, je potřeba původní nátěr seškrábat. Dnešní barvy už se škrábat nemusí."

Je dnes malování rychlejší?

"Rozhodně. Když jsme začínali, barvy se nanášely štětkou. Dnes malujeme válečkem a dá se použít i stříkací pistole, ta ale pouze v případě, že malujete jednu místnost včetně stropu stejnou barvou, jinak se musí malovat ručně, aby byl výsledek perfektní."

Prý dnes barvy voní, je to pravda?

"Částečně ano ☺ Výrobci barev dnes myslí i na vůni. Delší dobu doma poznáte, že jste malovali. Je to pro lepší pocit, že máte doma hezky čisto vymalováno. Je to jako když si uklidíte, také je příjemné cítit nějakou dobu tu svěží vůni."

Jak často doporučujete malovat?

"Ideální je vymalovat jednou za pět let, jednak váš domov vždy po malování dostane nový svěží vzhled, provoní se, ale má to svá pro i po zdravotní stránce, např. tak můžete předcházet plísním na zdech. Kuchyně a dětské pokojíčky je lepší malovat ještě častěji, přibližně každé dva až tři roky."

Před deseti lety také lidé malovali tak často?

"Řekl bych, že se ta doba zkrátila na polovinu. Lidé malovali zhruba jednou za deset let. Také si ale více malovali sami. Dnes si výrazně vyšší procento zavolá firmu a ve městech už si sám téměř nikdo nemaluje. Důvod je jasný, profesionální vymalování je mnohonásobně rychlejší a kvalitnější, hraje se na detaily."

Jak vypadal Váš dětský pokojíček a co jste na něm měl rád?

"To byla doba, kdy frčely tapety. Pamatuji si, že když mi byly tak dva až tři roky, byl můj pokojíček kompletně celý popsaný a pokreslený. I nábytek. Ten se ale tenkrát kupoval na dvacet let, takže jsem v něm tak žil až do střední školy."

Už tak brzy u vás projevil talent na malování pokojů?

"V tom případě je pak každé dítě nadaným malířem ☺

"

Co byste dnes doporučil maminkám při zařizování dětského pokoje?

 "Rozhodně nedávat křiklavé barvy. Spíš volit jemné nebo pastelové odstíny, ať se dětem v pokojíčku lépe spí. Mně se líbí i pokojíčky na bílo s barevnými doplňky. Doporučuji i tematické tapety, to se dětem hodně líbí. Prostě podle toho, co zrovna frčí. U nás doma je to právě Spongebob." 

Co zažité stereotypy u dětských pokojíčků?

"Modrý pokoj pro kluka a růžový pro holku. Často zákazníkům doporučuji právě jiné barvy, např. zelenou. Holčičkám bych dnes už nedával výraznou křiklavou růžovou. Praktické je také použít magnetickou barvu, děti si pak magnetkami mohou zeď různě zdobit."

 

Rychlozpověď:  1. Oblíbená barva: bílá


  2. Jaký motiv byste si dal na fototapetu do obýváku: přírodu z Česka (les, stromy, potok)


  3. Kterou známou budovu byste chtěl vymalovat? (jakoukoliv na světě): Španělský sál (v Pražském hradě)

Stanislav Kralovanský se profesi věnuje od roku 2000. Za tu dobu jeho firma Malíři Natěrači CZ vymalovala přes 14 tisíc bytů a rodinných domů. 

 

 

MALÍŘI NATĚRAČI CZ s.r.o., se sídlem Rudná 935/8, 703 00 Ostrava-Vítkovice, IČO 29463351, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy. Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů.

 

Zpět

Změna preferencí cookies