Malování pokojů, bytů, domů a komerčních prostor - MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Volejte zdarma 800 226 226
TOP firma

Proč betonovou stěrku místo dekorační malby nebo obkladu?

12.10.2018 autor: Stanislav Kralovanský, MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Betonová stěrka zní chladně. Ale naopak interiér dokáže zpříjemnit a vylepšit výrazněji než klasická výmalba. Je moderní, nadčasová a má nespočet využití. Kam s ní? Místo keramického obkladu do koupelny, do kuchyně, obývacího pokoje, ale i na fasádu. Dnes si pohledové betonové povrchy našly oblibu u mnoha architektů a designérů.

Betonová stěrka v obývacím pokoji Stěrku můžete využít téměř na jakémkoliv místě v domě, ale i v exteriéru. Má mnoho výhod a vybrat si můžete z různých odstínů, třeba i bílé. Dokonalého vzhledu interiéru docílíte správnou kombinací stěrky a dalších materiálů, např. dřeva nebo skla.

Jak vypadá?

Úžasně a zajímavě. I malá plocha vylepšená betonovou stěrkou promění interiér. Povrch je různě žíhaný a každý je originál. Je to ruční práce a vizitka řemeslníka. Proto si raději dopředu ověřte reference, než si necháte stěrkou vymalovat. Betonová stěrka nemusí být jen šedá. Můžete si vybrat z mnoha odstínů. „Např. do obývacího pokoje za TV si lidé často vybírají šedou až černou, do předsíně béžovou a do kuchyně i bílou,“ říká odborník na malování Stanislav Kralovanský z malířské firmy MALÍŘI NATĚRAČI CZ. 

Kam se betonová stěrka hodí?

Betonová stěrka v interiérz Dnes budete doma těžko hledat místo, kam by ji nešlo dát. V interiéru tedy nejen do obývacího pokoje, ale velmi populární je do pracoven, na oživení schodiště, na podlahu, stylově vypadá kolem krbu. Oblíbená je i v koupelně nebo za kuchyňskou linkou, a to nejen díky svému vzhledu. Dokáže plnohodnotně nahradit klasický keramický obklad. Díky svým vlastnostem se hodí i do exteriéru, např. na fasády nebo na plot.

 

 

Výhody betonové stěrky

Bezesporu první důvod, proč si vybrat stěrku je luxusní a moderní vzhled. Dále v domácnosti jistě oceníte odolnost a otěruvzdornost. Může být levnější než obklad a docílíte stěn bez spár. Dokáže na stěně skrýt nerovnosti, a přestože je mechanicky velmi odolná, její případné poničení se dá jednoduše opravit. „V koupelně nám praskla kachlička, která navíc byla přesně za rámem sprchové zástěny. Kromě nového obkladu jsme museli vymontovat sprchu, a znova usadit. Než to všechno řemeslníci zvládli, byli jsme 4 dny bez sprchy,“ popisuje svoji zkušenost Karolína z Havířova, zákaznice firmy MALÍŘI NATĚRAČI CZ, která se při rekonstrukci koupelny rozhodla právě pro betonovou stěrku namísto obkladu.

Zvládnete i svépomocí

Pokud se rozhodnete betonovou stěrkou zkrášlit bydlení i sami, vždy myslete na přípravu povrchu. Stěrka sice zakryje různé nerovnosti, nebo z nich dokonce dokáže udělat přednosti, ale pokud ji budete dávat na savý povrch, nikdy nezapomeňte na penetraci. U nesavého povrchu, např. při aplikaci na starý obklad, je potřeba použít adhezní můstek. „Při nesprávné aplikaci může stěrka popraskat,“ upozorňuje Kralovanský a doplňuje: "Jedná se ale o velmi precizní práci, proto velmi dobře zvažte, zdali se do toho pustíte sami, nebo to necháte na odborníkovi."

Inspirace z Pinterestu

Betonová stěrka v kouplně Imitace betonu v ložnici betonová stěrka v kouplně Betonová stěrka kolem dveří Betonová stěrka místo obkladu v koupleně   Betonová stěrka na schodech

 

 

 

 

 

 

MALÍŘI NATĚRAČI CZ s.r.o., se sídlem Rudná 935/8, 703 00 Ostrava-Vítkovice, IČO 29463351, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy. Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů.

 

Zpět

Změna preferencí cookies