Malování pokojů, bytů, domů a komerčních prostor - MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Volejte zdarma 800 226 226
TOP firma

INSPIRACE: Nejkrásnější fototapety na zeď

03.08.2018 autor: Stanislav Kralovanský, MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Malý byt i velký dům mají jedno společné. Do obojího se hodí živé fototapety. Stěny budou tak krásné, že si každý bude chtít sáhnout, protože na první pohled uvěří, že máte doma vodopád nebo džungli.

Čím dál více interiérových návrhářů zapojuje fototapety do svých návrhů. Jsou moderní, nadčasové a dnes už i svojí kvalitou velmi přirozené. Dát si je můžete nejen na zeď, ale hodí se i na dveře nebo zkrášlení nábytku, např. na velkou skříň do ložnice. Fototapety neznají žádné hranice, vaše zdi může zdobit jakýkoliv motiv, který vás napadne. A pokud hledáte inspiraci, máme ji.

Nejpopulárnější motiv na fototapetu je les

fototapeta na zeď šedý lesJedním z nejoblíbenějších motivů je les. Tato přírodní fototapeta vás v okamžiku přenese mezi šumění listí, zpívající ptáky a do naprosto klidné oázy pro relaxaci. Pohodlně se usaďte do křesla nebo houpací sítě, dejte si něco dobrého a nohy smočte v osvěžujícím lesním jezírku.

Fototapeta na zeď les Fototapeta na zeď les a most

 

 

 

 

 

 

 

3kk + moře

Pokud dobře navolíte nábytek v interiéru, nebude fototapeta jen ozdobou zdi. Vaše místnost se promění. Třeba posezení bude skutečnou součástí terasy u moře. Sjednoťte barvy a styl. Opticky svoji místnost mnohonásobně zvětšíte. „Pro takový efekt dejte fototapetu na co největší plochu, rozhodně na celou stěnu,“ doplňuje odborník na tapety Stanislav Kralovanský. Fototapetu můžete doplnit o skutečné závěsy, které navodí reálný pocit pohledu z terasy nebo balkonu.

fototapeta na zeď moře a terasa

fototapeta na zěď moře a altán fototapeta na zeď pláž

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak zvětšit prostor

Fototapety dokáží dokonale zvětšit prostor. Opticky protáhnou pokoj o desítky metrů. Jak na to? Vyberte si motiv, kde je cesta, alej, ulice, promenáda. Cokoliv, co bude od středu tapety a povede téměř do nekonečna.

Květová alej pro romantické duše

fototapeta na zeď květová alej

 

Město a ulice: Mezi nejpopulárnější města „na zeď“ jsou New York a Paříž. - Nekonečně dlouhá terasa

fototapety na zeď město fototapety na zeď terasa

 

"Při výběru své fototapety můžete vybírat obrázky z mnoha placených i neplacených fotobank, ale také poskytnout vlastní fotografii. Aby fototapeta vypadala opravdu hezky, musí mít velikost alespoň 300 DPI," doplňuje Stanislav Kralovanský. Bydlení si můžete vylepšit svojí fotografií z nezapomenutelné dovolené nebo si vybrat motiv, který se vám zkátka líbí. Hodí se naprosto do všech pokojů ve vašem bytě nebo domě, ale i do kanceláře.

fototapety na zeď toaleta a molo I obyčejná malá místnost jako je toaleta, může díky tapetě s molem prokouknout.

Koupelnu však můžete fototapetou vyzdobit na mnoho způsobů. Určitě znáte romantické scény z filmů, kdy se hlavní hrdinové koupou pod vodopádem uprostřed podmanivé přírody. I takový pocit můžete při sprchování prožít díky fototapetě.

 fototapety na zeď vodopád sprcha

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 nejdůležitější body, na co si dát pozor při aplikaci fototapety na zeď:

  • Kvalitní fotografie: Fotografie musí mít vysoké rozlišení, rozhodně nikdo nechce mít na zdi rozmazanou fotku. Také si dobře promyslete, zdali se vám obrázek opravdu líbí a za pár týdnů se neokouká. Je něco jiného párkrát se podívat na hezkou fotografii v mobilu, anebo ji mít ve velkém každý den jako součást života.
  • Precizní nalepení: Každý milimetr, o který se fototapeta nenalepí správně, bude hodně vidět. Na tuto práci si raději pozvěte odborníka a přečtěte si i reference na jeho práci.
  • Povrchová příprava: Pokud stěna bude např. mastná, nikdy nebude efekt dokonalý. Základem je vždy penetrace. Pokud lepíte tapetu na starší zeď, přesvědčte se, zdali není potřeba seškrábat barvu, aby se tapeta neodlupovala. S tím vám vždy dobře poradí odborník na malování a tapetování.

 

Zdroj obrázků: Pinterest.com

 

MALÍŘI NATĚRAČI CZ s.r.o., se sídlem Rudná 935/8, 703 00 Ostrava-Vítkovice, IČO 29463351, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy. Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů.

 

Zpět

Změna preferencí cookies