Malování pokojů, bytů, domů a komerčních prostor - MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Volejte zdarma 800 226 226
TOP firma

Šedá v interiéru může i zářit

23. 11. 2022

Šedá barva se v posledních letech stává nejpopulárnější barvou v interiérovém designu. Možná se na první pohled zdá šedá jako obyčejná nebo ponurá, ale opak je pravdou. Tato barva dodá domácnosti šmrnc. Zvýrazní linie a detaily interiéru, působí čistě, moderně a luxusně.

Novostavby v šedé

Antracitové tašky na střeše, šedé hliníkové ploty, šedé obklady nebo pruhy na fasádě. Tak dnes vypadá spousta nových domů, které se drží posledního trendu. Bílé domy s šedými prvky jsou v oblibě. Šedá dnes nedominuje ale jen exteriérům a má své zasloužené místo uvnitř domu nebo bytu.

Obývací pokoj dekorace šedá Malíři Natěrači CZ

Dekoračním nátěrům vévodí šedá

Pro zvýraznění celé místnosti stačí dobře vybrat jednu dominantní stěnu pro dekorační výmalbu nebo tapetu. „Mezi nejžádanější patří betonová stěrka nebo výmalba s efektem rosy. Každý centimetr je unikátní a hází odlesky a různé efekty podle toho, z jakého úhlu na stěnu díváte a jak je nasvětlená,“ dodává Stanislav Kralovanský, majitel malířské firmy Malíři Natěrači CZ. Místo výmalby se může hodit i šedá tapeta se vzorem, obzvlášť taková dekorace se hodí např. do ložnice, protože působí útulně a teple.

Kombinace s barvami

Šedá v kombinaci s růžovou, žlutou a bílou Malíři Natěrači CZPokud se vám zdá šedá v kombinaci s bílou příliš nevýrazná a namísto jednoduchému stylu dáváte přednost barvám, dokonale vypadá také se žlutou nebo starorůžovou. Barvy se hodí zejména formou doplňků jako např. polštář, křeslo, obraz, sedačka. Podle institutu Pantone Color byla dokonce kombinace šedé a žluté vybraná jako barva, resp. barvy roku 2021.

 

Šedá a dřevo, design, který neomrzí

Pro milovníky přírodních materiálů se nabízí šedou kombinovat se dřevem. V tomto spojení může šedá působit jako kámen a evokovat tak další přírodní prvek v interiéru. Velmi působivě vypadají dřevěné obklady v interiéru, které mohou být na stěně, ale i na stropě. Honosně dále s šedou vypadá např. v obývací místnosti nebo jídelně nábytek z masivu.

Kuchyň na prvním místě

Většina domácího života se dnes odehrává právě v kuchyních, a proto rozhodně stojí za to mít kuchyni podle svých představ. Šedé nebo antracitové skříňky jsou doslova hitem. Skvěle vypadá kombinace spodní šedé skříňky, horní dřevěné a celé podtržené bílými prvky na rozjasnění.

 
 

Zpět

Změna preferencí cookies