Malování pokojů, bytů, domů a komerčních prostor - MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Volejte zdarma 800 226 226
TOP firma

Trendy v malování bytu v roce 2016

19. 2. 2016, autor: Stanislav Kralovanský, MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Vymalute byt podle aktuálních trendů.

Začal nový rok a ten je vždy symbolem změn. Potřebuje váš domov nový kabát? Jaké jsou trendy v malování bytů pro tento rok? Necháte se inspirovat?

Neutrální barvy jedou

Zámořští experti se shodují, že následující rok bude patřit spíše jemným až neutrálním odstínům. Mezi nejčastěji zmiňované barvy patří světlé růžová nebo alabastrová. Dokonce i Pantone bylo pro letošní rok ve výběru barvy roku tak neutrální, že zvolili barvy dvě. Mají název Serenity (světle modrá) a Rose Quartz (růžová s červeným nádechem).

Neutrální už zdaleka není jen béžová. Letošní vzorníky nabízejí široké spektrum barev ve světlých odstínech. Mezi ty netradiční patří alabastrová nebo jarně zelená. Z luxusnějších odstínů se dostává do popředí světle zlatá nebo bronzová.

Oblibu neutrálních barev také utvrzuje využívání unisexových barev ve společných místnostech. V pokojích jako je obývák nebo ložnice se proto čím dál častěji setkáváme s barvami, které nejsou typicky mužské nebo ženské. Inspiraci na barvy hledají výrobci barev v přírodě. Častým zástupcem jarních vzorníků je například barva zeleného jablka, nebo její varianty.

Troufnete si na dekorativní techniky?

Moderní dekorativní techniky jsou možností, jak vymalovat byt „na vysoké úrovni za dobrou cenu“. Záleží jen na vás, jakou si vyberete. Díky dekorativním technikám mohou vaše zdi mít nádech akvarelu, antické patiny nebo rustikálních zdí. Dekorativní techniky pronikají do českých domácností zatím pomaleji, ale postupně si získávají své oblíbence. Mezi našimi zákazníky je populární také benátský štuk, který se hodí například do kuchyně nebo obývacího pokoje.

Vybarvěte nábytek

Neutrální a unisex barvy nemusí být jen na zdech bytu, ale i na nábytku. Doby, kdy jídelní stůl byl jen hnědý, jsou dávno pryč. Právě dřevěný nábytek je jako stvořený k přemalování. Výhodou takového zásahu do interiéru je cenová dostupnost a flexibilita. Jedná se o úpravu v řádu stovek korun, proto si ji může dovolit prakticky každý. Nízká cena také umožňuje měnit barvy podle aktuálních trendů.

 

MALÍŘI NATĚRAČI CZ s.r.o., se sídlem Rudná 935/8, 703 00 Ostrava-Vítkovice, IČO 29463351, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy. Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů.

 

Zpět

Změna preferencí cookies