Malování pokojů, bytů, domů a komerčních prostor - MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Volejte zdarma 800 226 226
TOP firma

Nejvhodnější barva pro zdi prvňáčka? Zelená!

28. 7. 2015, autor: Stanislav Kralovanský, MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Prázdniny jsou v plném proudu, děti tráví spoustu času běháním po venku, a proto je nyní nejvhodnější doba vylepšit dětská hnízda. Dodejte dětskému pokoji šťávu pomocí nových zdí. Víte, která barva na zeď je právě IN? Zelená je pravou volbou.

Zelená rozvíjí tvůrčího ducha, symbolizuje rovnováhu, harmonii a klid

Zelená je nejrozšířenější barva na světě. Je nejvíce zastoupená v přírodě, symbolizuje rozkvět a nový začátek. Vytváří rovnováhu a podporuje kreativitu. Právě tyto atributy z ní vytváří ideální barvu pro malování dětských pokojů. Podněcuje v dětech tvůrčího ducha, ale zároveň vytváří tvůrčí atmosféru na práci a učení. Zelenou barvu si na své zdi vybírá stále více rodičů, ale i dětí. Výhoda je také v její univerzálnosti. Je možné použít ji do dívčího i chlapeckého pokoje.

Děti během školní přípravy potřebují mít adekvátní prostředí nejen při vypracování domácích úkolů, ale i k zaslouženému odpočinku. Zelená má pozitivní vliv na zrak a její pozorování napomáhá regeneraci těla i duše. Vhodná je tedy k malování pokojů, které slouží k odpočinku a volnočasovým aktivitám.

Jaký je ideální odstín zelené pro povahu vašeho dítěte?

Zelená barva nabízí širokou škálu odstínů a každý působí trochu jinak. Zelená, která má více žluté než modré, je ideální v pokojících, kde dochází k navazování kontaktu. Pokud tedy vaše dítko tráví v pokoji hodně času se svými kamarády, touto barvou jim trochu pomůžete v komunikaci.

Zelená, která má poměr žluté a modré vyrovnaný, uklidňuje nervy, posiluje smysly a vzbuzuje pocit důvěry. Tuto barvu si často vybírají jedinci, kteří se nezaleknou překážek a umí si stát za svým. Vhodná není naopak pro vnitřně nejisté jedince. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Při malování dětských pokojů můžete zvažovat i tmavě zelenou. Tato barva je vhodná do pokojů hyperaktivních dětí, protože pomáhá uklidňovat vznětlivost. Můžeme použít samozřejmě i více odstínů, ale i zde je třeba výmalbu nepřekombinovat. Aby byl dětský pokoj oživený, můžete sáhnout po tapetě, nebo fototapetě, které jsou v současné době in.

Nezapomínejte na doplňky

Každé malování pokojů je velký krok, a proto plánování nekončí u výběru barvy. Podceňovat se nevyplácí ani barvu doplňků. Zelené zdi skvěle doplňuje oranžové (světlý odstín ke světle zelené), kterou můžete zvolit jako barvu povlečení. Zdi můžete ozvláštnit také samolepkou. Nabídka samolepek je široká a určitě rodiče najdou vzor, který odpovídá preferencím jejich dětí. Nalepené vydrží několik let, ale zároveň je možné je obměňovat, jak dítě mění své zájmy.

Přemýšlíte o malování pokojů? Ať už dětského nebo třeba obývacího pokoje? Než se do toho pustíte, přečtěte si jak na to. Pokud byste malování pokojů raději přenechali odborníkům, neváhejte se s námi zkontaktovat.

 

MALÍŘI NATĚRAČI CZ s.r.o., se sídlem Rudná 935/8, 703 00 Ostrava-Vítkovice, IČO 29463351, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy. Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů.

 

Zpět

Změna preferencí cookies