Malování pokojů, bytů, domů a komerčních prostor - MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Volejte zdarma 800 226 226
TOP firma

Jaký by byl dětský pokojíček podle aktuálních trendů? A co chtějí děti?

22. 9. 2016, autor: Stanislav Kralovanský, MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Dětský pokoj je útočištěm, králostvím, pracovnou i trucovnou. Jak jej vymalovat a vybavit, aby splňoval všechny funkce?

Vytvořit ideální dětský pokojíček není jen tak. Na rozdíl od ostatních pokojů v domě, jeho funkce není jednoznačná. Nálada v dětském pokoji musí být: dostatečně klidná, aby zajistila zdravý spánek, zároveň však stimulující při psaní úkolů a v neposlední řadě tvůrčí, s dostatečným prostorem pro hru a odreagování.

Zároveň je při zařizování třeba zohlednit osobnost dítěte, tedy jeho temperament, zájmy, oblíbené barvy. Pokud to jen trochu jde, dítě by mělo být do návrhu svého pokoje zapojeno. Děti, které se totiž aktivně zapojí do procesu vytváření vlastního pokoje, ho potom více udržují. A jaké jsou vůbec dětské představy o ideálním pokoji?

Pokoj odráží charakter dítěte

Hned první návštěva dětského pokoje vypoví o jeho obyvateli spoustu informací. Na první pohled je vidět oblíbená barva, jestli je pečlivý nebo hravý apod. Jedním z nejvýraznějších současných trendů, které se snaží usnadnit dětem uklízení pokojíčků a tím je naučit udržovat pořádek, je dostatek úložných prostor. Ať už se jedná o krabice na hračky, poličky, komody nebo krabice pod postelí. Čím víc věcí bude mít své jasně dané místo, tím se pro děti stane přirozenější je po použití vracet.

Úložné prostory navíc pomůžou rozdělit pokoj na zóny podle jejich funkce. V jedné části si děti hrají a v úložných prostorách najdou hračky, další využívají při oblékání, další při práci na úkolech.

Pokud to dispozice pokoje dovolí, nábytek určený k práci a odpočinku by měl být po krajích místnosti a prostor pro hru a odreagování by měl směřovaný k prostředku pokoje.

TOP trendem jsou pastelové barvy

Stále více rodičů i dětí pří malování dětského pokojíčku sahají po pastelových barvách. Tyto barvy totiž podporují i hravou i uklidňující atmosféru v pokojíku. Navíc jsou gendrově neutrální. Třeba pastelová zelená může být jak v dívčím, tak chlapeckém pokoji. Jsou jemné a neokoukají se rychle. Pro rok 2016 je populární jejich kombinace s šedou barvou.

Celkově světlé barvy a prvky by neměly v dětských pokojících chybět. Pomáhají pokoj přirozeně prosvítit a provzdušnit. Stejně tak jsou populární závěsné dekorace nebo vyvýšené postele, které pokoj opticky zvyšují.

Sáhněte po funkčních doplňcích

V současné době jsou dětské pokoje navrhovány a vytvářeny tak, aby mohly „růst s dětmi“. A právě pomocí doplňků a drobných detailů je možné vyjádřit zájmy a ducha dítka. Funkčnější jsou například fototapety, obrázky, hračky nebo nástěnka než celý pokoj vymalovat modrobílými pruhy protože synek momentálně chce být námořníkem. Důvod je jednoduchý. Doplňky se mnohem lépe předělávají a umožňují tak aktualizovat preference dítěte. Ne každý má čas a prostředky co chvíli znovu malovat.

Právě z řad doplňků můžeme vybírat při plánování úložných prostor. Dnes jsou k dostání různé tvary a typy poliček, dekory úložných krabic nebo závěsných sítí. Často lidé sahají po geometrických tvarech.

Jak ideální pokoj vidí děti

Zapojit do tvorby dětského pokoje má nesporné výhody. Děti mají oproti rodičům nekonečnou fantazii, a přestože některé nápady jsou nereálné, mohou dospělé přivést na zajímavý nápad. Připravili jsme pro děti soutěž, ve které nám měli posílat své návrhy ideálního pokoje. Každý byl samozřejmě individuální, ale ve všech se zobrazil požadavek na dostatek úložného prostoru, dostatek prostoru pro hru, a doplňky z oblíbených her nebo filmů. Současné trendy v malování a návrhu dětských pokojů tedy odráží to, co skutečně chtějí.

Pokud se tedy chystáte na rekonstrukci nebo zařizování zbrusu nového dětského pokoje, nebojte se s dětmi poradit. Jejich intuice jim napoví, kde se budou cítit nejlépe.

 
Server Error

Server Error

We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500 | 19. 4. 2024 01:38