Malování pokojů, bytů, domů a komerčních prostor - MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Volejte zdarma 800 226 226
TOP firma

Jak vymalovat manažerskou kancelář

18. 11. 2015, autor: Stanislav Kralovanský, MALIŘÍ NATĚRAČI CZ

Navodit správnou pracovní atmosféru je prvním krokem budování úspěšného podniku.

Při zařizování kanceláře pro manažera se nesmí podcenit, jakou barvou budou vymalované zdi. Je známé, že barvy působí na psychiku různě, a proto je důležité vybrat barvu, která podpoří stimulující pracovní prostředí a příjemnou atmosféru manažerům i návštěvníkům.

Během zařizování kanceláře by měl být rozhodně přítomný ten, který v ní bude trávit nejvíce času. Samotný manažer. Musí odpovídat jeho přirozenému naturelu, aby pomáhala ve výborných pracovních výkonech.

Barevná manažerská kancelář

Jaké barvy jsou nejvhodnější?

Při výběru barev do kanceláře je třeba zohlednit také odvětví, ve kterém manažer působí. Například odstíny modré jsou časté v bankovnictví, protože modrá vyvolává pocit důvěry a serióznosti. Naopak v kancelářích, kde je třeba nabudit tvůrčí atmosféru, jsou vhodné teplé barvy jako žlutá nebo oranžová.

Vybrat vhodnou barvu do manažerské kanceláře není jednoduché.  Musí splňovat všechny výše zmíněné aspekty a navíc je třeba respektovat přirozené působení barev. Mohlo by se zdát, že bílou barvou nemůžeme nic zkazit, protože navozuje pocit čistoty. Jenže na někoho působí až sterilně a příliš stroze. Naopak fialová, která se může zdát extravagantní, evokuje moudrost a inspiraci. Předtím, než se začne malovat, je dobré vyzkoušet vizualizaci.

Co teď frčí? Sklo, hliník, grafiky nebo fototapety.

Nejen zvolené barvy, ale i materiály dotváří celkový dojem z kanceláře. Je velký rozdíl, jestli je v kanceláři použitý nábytek tmavý a masivní, nebo světlý a lehký. Ty jsou také v poslední době více v módě. Často používaným doplňkovým materiálem je sklo. To se hodí k bílému a černému nábytku. Ten je opět třeba přizpůsobit barvě zdí.

Celkový barevný koncept kanceláře by měl také odpovídat zaměření firmy a tím, jak chce působit na veřejnost. Kanceláře laděné do tmavých barev vzbuzují dojem konzervativního podniku, naopak světlé kanceláře naopak jsou decentní. „Když mluvíme o barvách v kanceláři, neměli bychom zapomenout na přirozenou zeleň. Populární jsou také nástěnné grafiky, které podtrhnou hodnoty a image firmy, “ doplňuje Tomáš Andrejsek, ze společnosti BENE Praha.

Fototapeta v manažerské kanceláři

Stále častěji se v manažerských kancelářích objevují také fototapety. Vybrat si můžete buď z široké nabídky již vytvořených motivů, či si můžete navrhnout svoji vlastní. Fototapetou totiž skvěle vyjádří, co se jim líbí, čím se baví. Tím tak skvěle navozují pracovní atmosféru.

Vybavování nepřepalte

Kancelář musí působit co nejlépe hlavně na manažera, který v ní pracuje. Během zařizování se však nesmí nechat unést. Při kombinaci nábytku nesmí nevhodná kombinace nábytku a barev působit rušivě. V manažerské kanceláři také platí, že méně je více.

 

MALÍŘI NATĚRAČI CZ s.r.o., se sídlem Rudná 935/8, 703 00 Ostrava-Vítkovice, IČO 29463351, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy. Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů.

 

Zpět

Změna preferencí cookies