Malování pokojů, bytů, domů a komerčních prostor - MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Volejte zdarma 800 226 226
TOP firma

Jak vymalovat dětský pokoj: Barevné a kreativní nápady

17. 10. 2023

Vytvořit v dětském pokoji inspirativní a příjemné prostředí může být radostným úkolem. Správná volba barev, dekorací a výtvarných prvků může ovlivnit náladu dítěte a přispět k jeho kreativitě a pohodě. V tomto článku se budeme věnovat barvám vhodným pro dětské pokoje, inspirativním nápadům na výmalbu stěn a tipům na zajímavé a praktické dekorace.

Barevná paleta pro dětský pokoj

Když přichází na výběr barev pro dětský pokoj, je důležité zvážit nejen estetické hledisko, ale i psychologický vliv barev na děti. Stanislav Kralovanský, bytový designér z firmy Malíři Natěrači CZ, sdílí své doporučení:

"Pro dětské pokoje jsou ideální světlé a pastelové barvy. Tyto odstíny působí uklidňujícím dojmem a vytvářejí příjemné prostředí pro hru, učení a odpočinek."

Mezi oblíbené pastelové barvy patří světle modrá, růžová, mátová, pastelově žlutá a světle zelená. Tyto barvy jsou jemné a harmonické, což dětem umožňuje pohodově trávit čas ve svém pokoji.

Pro ozvláštnění interiéru můžete použít akcentní barvy, jako jsou sytější odstíny modré, červené nebo žluté. Tyto barvy mohou být využity ve formě doplňků, nábytku nebo dekorací.

Inspirativní nápady pro výmalbu stěn

1. Barevné pruhy a obrazce

Vytvořte na stěnách pokojíčku vesele vypadající pruhy nebo geometrické obrazce. Můžete vytvořit pravidelné pruhy různých barev nebo namalovat veselé motivy jako hvězdičky, srdíčka či obláčky. Obrazce se dají na stěnu namalovat nebo si můžete vybrat tapetu pro nalepení.

2. Malba na tabuli

Pokryjte jednu zeď speciální tabulovou barvou, která umožní dětem kreslit a psát přímo na stěnu. Takový kreativní prostor bude skvělou podporou pro rozvoj dětské fantazie.

3. Tematická výmalba

Podle oblíbených témat vašich dětí můžete vytvořit tematické pokojíčky. Například námořnické dobrodružství, vesmírná expedice nebo pohádkový les. Kombinujte barvy a tvary podle daného tématu.

 
 

Zpět

Změna preferencí cookies