Malování pokojů, bytů, domů a komerčních prostor - MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Volejte zdarma 800 226 226
TOP firma

Jak Češi malují a tapetují své domy a byty?

6. 1. 2017, autor: Stanislav Kralovanský, MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Za poslední léta se trendy v našich domovech značně proměnily. Časy, kdy se interiéry malovaly pouze na bílo jsou už dávno pryč, a lidé čím dál tím více při malování pokojů dávají přednost barvám. Podle statistik 6 českých domácností z deseti preferuje barevnou výmalbu. 

V žebříčku oblíbených barev si prvenství drží hnědá, fialová a červená

nejoblíbenější barvy

Z psychologického hlediska je hnědá barva spojená s představou jistoty a pořádku. Je to také symbol tradice a domova. Není proto divu, že je mezi Čechy tak oblíbená. Ve spojení s červenou vytváří hnědá barva podzimní atmosféru, která působí hřejivým dojmem, což může být před nadcházejícími mrazivými dny výbornou inspiraci, jak svůj domov zútulnit. Červená je navíc barvou, která je spojená s láskou, energií a sebevědomím. Skvěle také dokáže dotvořit sváteční atmosféru. A pokud se vám líbí skandinávský styl bydlení, kde figuruje červená a bílá barva, rázem takto přivoláte do svého domova atmosféru severských Vánoc. Trojici oblíbených barev uzavírá osobitá fialová. Tato barva působí magickým či mystickým dojmem, je velmi inspirativní, rovněž dokáže sjednocovat materiální a duchovní myšlení. Také fialová se dokáže skvěle doplňovat s již zmíněnou červenou.

kreativní češi

Služby bytových designerů přináší nevšední inspirace

Volba vhodných barev do domácnosti dokáže však někdy značně potrápit. V dnešní době se rozhodne využít služby bytových designérů až 30 % Čechů, což je skvělé, jelikož odborné rady často lidem přinesou inspirace, o kterých na začátku ani neuvažovali. „Tento trend je jasným ukazatelem, že klienti nad designem přemýšlí a nespokojí se s bezduchou slátaninou barev,“ podotýká Stanislav Kralovanský majitel firmy Malíři natěrači CZ, jehož firma za dobu své působnosti zvládla vymalovat přes 11 tisíc bytů a domů.


Tapetování opět v módě

Tapetování se v poslední době vrací čím dál více do módy. Díky tapetování lze velmi kreativním způsobem změnit interiér svého domova. Lidé si mohou vybrat z mnoha motivů, odstínů, dekoru či materiálů, které dodají bydlení zajímavý a moderní nádech. Mezi nejoblíbenější mezi Čechy patří přírodní motivy, především stromy a květy. Tapety se také hojně používají v dětských pokojíčcích, kde mohou vytvořit nezapomenutelnou pohádkovou atmosféru, jako například soukromé zoo, vesmírnou stanici či závodní dráhu! Takové ozvláštnění interiéru nemusí být jen v dětském pokoji. Tapety se skvěle hodí například na zeď obývacího pokoje, ložnice či kuchyně. Kromě již zmíněných přírodních motivů, Češi rádi experimentují s různými ornamenty či pruhy - klasikou, která však dodává interiéru nevšední nádech.                                                           

Jak často Češi malují či tapetují své domácnosti?jak často češi malují

Výsledky jsou velmi pozitivní, jelikož až 70 % českých domácnosti se rozhodne vymalovat po pěti letech, 25 % po šesti až sedmi letech a zbývajících 5 % po více než osmi letech. „Častější malování přináší mnoho výhod, například z pohledu hygieny, kdy se zbavíme bakterií a dalších nečistot, které se na malbě časem usadí. Malování také předchází vzniku plísní na stěnách, která způsobuje vznik alergií​ či astmatu, poškozuje dýchací cesty a může vést k závažným onemocněním. Kromě hygienických důvodů malování oživí barvy stěn a vy tak budete mít skvělý pocit ze skoro nového bydlení,“ upozorňuje Kralovanský.

Zelená barva a retro prvky - trendy pro rok 2017

V posledních letech je velice moderní návrat k přírodním materiálům. Tento trend se projevuje také v designu interiéru. Přírodní, decentní a elegantní odstíny dominují nad křiklavými a umělými barvami. Oblíbené jsou korálové a zemité barvy, jako je měděná, béžová či hnědá. Dále také šedá, šedomodrá, pudrově růžová, mentolová či vínová. Tyto barvy jsou nenásilné, nevtíravé, nadčasové, a ani za několik let nebudou působit okoukaně.

Barvou pro rok 2017 se však stane zelená, která interiérům propůjčí nádech přírody. Jelikož se jedná o barvu, která je ekvivalentem pro rovnováhy, klidu a naděje můžeme ji využít v jakémkoliv prostoru. Navíc tato barva působí uklidňujícím dojmem a pohled na ní napomáhá načerpání sil a regeneraci.

Trendy pro rok 2017 dávají opět šanci velmi oblíbenému retro stylu. Zde je prostor pro experimentování s různými tapetami, které vaši domácnost moderním způsobem přenesou zpátky do 60. let. „Osobně však zastávám názor, že důležitější než současné trendy je to, jak se klient doma cítí. Takže pokud je vaší oblíbenou barvou fialová, nebojte se toho a směle ji pusťte do svého obývacího pokoje či ložnice!“ uzavírá Stanislav Kralovanský.    

O tipech a trendech, které Češi využívají ve svých interiérech píše magazín www.living.cz 

 

MALÍŘI NATĚRAČI CZ s.r.o., se sídlem Rudná 935/8, 703 00 Ostrava-Vítkovice, IČO 29463351, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy. Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů.

 

Zpět

Změna preferencí cookies