Malování pokojů, bytů, domů a komerčních prostor - MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Volejte zdarma 800 226 226
TOP firma

Jak často by se mělo doma malovat?

27.3.2014, autor: Stanislav Kralovanský, MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Malování bytu neslouží pouze k radosti z pohledu na nový interiér. Malovat bychom měli také kvůli hygieně, zbavíme se tak bakterií a dalších nečistot, které se na malbě časem usadí. Pravidelné malování pokojů je důležité zejména pokud máte doma děti. Jak často tedy malovat?

 

Malování pokojů slouží k větší čistotě

Mnoho lidí si myslí, že malovat byt stačí jednou za deset a více let. U malování pokojů vidí pouze estetickou stránku. Nicméně malování slouží k větší čistotě domácnosti. Ve staré malbě se drží bakterie a usazuje se na ně prach, další nečistoty jako mastnota nebo jiné fleky a pachy. Malovat pokoje by se také mělo kvůli plísni na stěnách, která se nejčastěji objevuje v koupelně. Výpary z plísně působí negativně na naše zdraví. Nepříjemný zápach způsobuje vznik alergií a astmatu, poškozuje sliznici dýchacích cest, dráždí oči i pokožku a může vést k závažným onemocněním.

Přečtěte si, jak se zbavit plísně na zdi

Jak často malovat obývací pokoj

 

Malujte pravidelně každých 2-5 let

Z výše uvedených důvodů je samozřejmostí vymalovat byt, do kterého se budete stěhovat. Poté byste jej měli malovat pravidelně každých pět let. Pokud ale máte malé děti nebo domácího mazlíčka, měli byste malovat byt každé dva roky. Proto i v pokojích, kde se víc práší, byste měli malovat častěji než jednou za pět let, například kuchyni, chodbu a dětský pokoj.

Často se na nás obrací těhotné ženy, které se pomalu chystají rodit. Připravují se na nového potomka, který by měl přijít do čistého prostředí. Ale nenechávejte úpravu interiéru na poslední chvíli, pro miminko je vhodnější již od barev pořádně vyvětraný prostor. Malování dětských pokojů by měla být nejvyšší priorita.

 

Změna je život

Kromě hygienických důvodů vám malování bytu oživí barvy stěn a vy tak budete mít dobrý pocit ze skoro nového bydlení. "Pokoje maluju často a ráda, protože miluju změny. Stačí málo a hned máme nový byt. Vyjde to levněji, než kupovat nový nábytek,“ říká naše klientka Jana. Psychologové tvrdí, že nové barvy pomáhají, abychom se doma cítili příjemně a spokojeně. Barvy ovlivňují naše vnímání, pocity a reakce. Skrze barevné sladění vyjadřujeme svoji osobnost a své momentální nálady a postoje, a proto není divu, že člověku se jednu chvíli líbí třeba modrá, za rok ji však nemůže vystát.
 

Víte, jaké barvy použít ve kterých místnostech? Zjistěte, jak nás barvy ovlivňují

Jak často malovat kuchyni

Nové barvy mají netušené vlastnosti

Kralovanský upozorňuje, že díky malování pokojů ušetříte i na osvětlení. Existují nové druhy barev, které více odrážejí světlo, proto budou stačit na osvětlení místností slabší žárovky. Na trhu také můžete objevit barvy, které mají schopnost neutralizovat škodlivé látky a jsou tak vhodné pro alergiky nebo do dětských pokojů.

Životnost a nezávadnost malby interiéru můžete prodloužit i častým úklidem. Pokud na něj nemáte čas, pomůže profesionální úklidová agentura

 

Sleva na malování bytu

 
 
 

MALÍŘI NATĚRAČI CZ s.r.o., se sídlem Rudná 935/8, 703 00 Ostrava-Vítkovice, IČO 29463351, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy. Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů.

 

Zpět

Změna preferencí cookies