Malování pokojů, bytů, domů a komerčních prostor - MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Volejte zdarma 800 226 226
TOP firma

Chcete omezit dráždivé alergeny ve svém bytě? Správně vymalujte!

21. 5. 2015, autor: Stanislav Kralovanský, MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Spory plísní bezesporu patří mezi nepříjemné alergeny, které si udržují přední místa v alergických žebříčcích. Zatímco výskyt venkovních alergenů významně ovlivňují klimatické podmínky, především vlhkost a teplo, vnitřní plísně nás ohrožují celoročně.

 

V minulém článku jsme se bavili o 5 nejčastějších celoročních alergií a jak se jim co nejlépe vyhnout. Dnes vám poradíme, jak zamezit plísním v bytě či domu a eliminovat tak případnou alergickou reakci. Čtěte dál.

Na člověka plísně útočí skrytě, neboť jejich přítomnost v bytě mnohdy dlouho nevnímáme a možná i částečně podceňujeme. Může proto klidně nějakou dobu trvat, než si úpornou a nekončící rýmu spojíme se zavlhlou mapou v rohu koupelny nebo u okna dětského pokoje.  V této chvíli je náš byt už plísní promořen. 

 

Větrat a zase větrat

Plísním se daří všude tam, kde je zvýšená vlhkost a kde nedochází k cirkulaci vzduchu. V bytě často sušíme prádlo, žehlíme, rosíme květiny, vaříme v hrncích bez pokliček a možná si ani neuvědomujeme, že tyto činnosti vzduch zbytečně dále zvlhčují. Nejjednodušší a nejlevnější způsob jak vlhkost v bytě snížit, je pravidelně a účinně větrat. Intenzitu větrání je však nutné přizpůsobit venkovnímu počasí. V zimě postačí pár minut, v suchém létě okno můžete nechat otevřené podle libosti. Ideálně větrejte dokořán otevřeným oknem, několikrát denně je vhodné vyvětrat v kuchyni, koupelně a ložnici. 

 

První pomoc proti plísni na zdi

Objevili jste za skříní v kuchyni plesnivou skvrnu? Rozhodně se nesnažte odstranit ji suchým hadříkem. Spory plísní, které jsou ještě menší než pylová zrnka, by se pouze rozšířily do vzduchu a byli byste vystaveni mocnému ataku těchto alergenů. V běžné prodejní síti lze zakoupit celou řadu protiplísňových přípravků, které se doporučují právě na menší plochy v interiérech. Napadené místo postříkejte a po několika minutách zbytky opatrně odstraňte vlhkou textilií. Účinky dezinfekce však bohužel nemívají trvalý charakter a plíseň se na postižených místech většinou objeví znovu. Určitě neuděláte chybu, když nábytek ve vlhkých místnostech odsunete kousek od stěn, mezera by měla být široká aspoň pět centimetrů.


Vymalování bytu skutečně pomůže

Při opakovaném výskytu plísně v bytě nebo v případě zasažení větších ploch je rozumné hledat skutečné řešení plísňového problému a stěny bytu ošetřit speciálními přípravky. My, malíři pokojů, doporučujeme odstranit původní malbu až na omítku, poté zeď postříkat Savem proti plísním a natřít první vrstvu penetračním nátěrem. Následuje dvouvrstvé vymalování jakoukoli barvou s přísadou jubocidu, tedy látky, která zvyšuje odolnost nátěru a brání růstu plísní.


Nenechte si plísněmi ohrozit své zdraví

Chceme-li zásadně omezit negativní působení vnitřních plísní na náš organismus, musíme se řídit určitými pravidly. Pamatujte, že nejdůležitější je prevence. Kromě pravidelného větrání dbejte na správné a dostatečné vytápění místností v zimních měsících, do koupelny instalujte odvětrávání, do kuchyně účinnou digestoř a do problematických místností si pořiďte absorpční přístroj, který vám pomůže vlhkost optimalizovat. Pokud se přes všechny vaše snahy plíseň objeví, je malování pokojů speciálním termoizolačním nátěrem nejrozumnějším řešením. V nejvíce exponovaných místnostech jako jsou kuchyně a koupelny, doporučujeme použít speciální ošetření zdi a nátěr s protiplísňovými účinky.

Pokud vás trápí plísně v bytě či domě a už si nevíte rady, neváhejte a obraťte se na nás na bezplatné lince 800 226 226. Postižený pokoj vymalujeme a vy tak můžete hodit starosti za hlavu.

 
Server Error

Server Error

We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500 | 24. 4. 2024 06:11