Malování pokojů, bytů, domů a komerčních prostor - MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Volejte zdarma 800 226 226
TOP firma

Božská kombinace zlatá & antracit v interéru

6. 6. 2023

Zlatá je bezesporu barva luxusu. Je honosná, krásná a ozdobná. Je mocným doplňkem a dekorací. Každý si tak doma může zařídit svůj vlastní palác. Zlatá barva právě dokonale ladí s černou a šedou. Nebo tou mezi tím, antracitovou. Jak a kde tuto působivou kombinaci barev využít?

Výmalba a nábytek

Stěna v barvě antracit Malíři Natěrači CZStěna v barvě antracit? Ano! Jedna stěna v obývacím pokoji zvýrazní celou místnost. Přidejte žlutou nebo zlatou sedačku či ušáka. Pokud je vaše místnost světlá a jde do ní dostatek sluníčka, nemusíte se bát toho, že antracitová stěna místnost ztmaví.

Jde to i naopak. Zlatá stěna interiér doslova rozzáří. S dekorační malbou s efektem rosy bude stěna odrážet světlo a doslova se třpytit. S touto výmalbou oživíte moderní interiér a bude se hodit i do luxusního stylu glamour. Barva obsahuje pečlivě vybraná skleněná plniva a metalické pigmenty. Díky tomu na povrchu vzniká efekt podobný kapičkám rosy a nádherné barevné reflexy.

V roce 2021 dokonce společnost Pantone dokonce vybrala poprvé kombinaci dvou barev, a to žlutou a šedou, jako barvu roku.

 

Jaké další barvy, dekory a materiály se k sobě hodí

K tmavě šedé i zlaté se hodí mramor. Ať už si pořídíte nábytek v dekoru mramoru, necháte si nalepit tapetu, nebo budete mít mramorovou kuchyňskou desku, tento krásně nepravidelný design podtrhne jednoduchost černé a zlaté. Mramor bude vypadat skvěle bílý, šedý i černý se zlatým žíháním. 

Tapety v interiéru, mramor antracit zlatá Malíři Natěrači CZBeton ať už jako obklad nebo betonová stěrka na stěnu budou tvořit zajímavou kombinaci s antracitovou i mramorem. Dalším a neméně krásným dekorem je klasické dřevo. Ke kombinaci s antracitovou a zlatou a se hodí světlejší odstíny. Jsou to přírodní materiály, které můžete libovolně poskládat a vždy vytvoří elegantní celek.

Zlaté doplňky

Zlatá i antracitová světla, ať už bodovky na strop nebo výraznější závěsná svítidla můžete sladit se stěnou i s nábytkem. Podle feng-šuej navíc zlatá barva v levém rohu místnosti přináší bohatství. Pro korunky navíc si tedy pořiďte zlatou dekoraci, obraz, může být v kombinaci s přírodními prvky, např. mechem nebo jinou zelenou barvou.

 
 

Zpět

Změna preferencí cookies