Malování pokojů, bytů, domů a komerčních prostor - MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Volejte zdarma 800 226 226
TOP firma

Zeptali jsme se: Jakou barvu mají v ložnici Češi?

29.05.2018 autor: Stanislav Kralovanský, MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Ledová káva, fuchsie, teal, mandle, smaragd, limetka, meruňka… Víte, jakou souvislost spolu mají tato slova? Jsou to jedny z nejoblíbenějších barev do ložnice. Čechům rozhodně není jedno, jak vypadá jejich ložnice. Vybírají barvy podle nálady, pocitů i podle toho, jak se mohou barvy rychle okoukat. Absolutně vede modrá, ale oblíbené jsou i růžová a tyrkysová. Sestavili jsme žebříček nejoblíbenějších barev.

1. Modrá jako šampion – 25 %

Nejoblíbenější barvou do ložnice je modrá. Tu si zvolila jedna čtvrtina dotázaných Čechů. Důvod je jednoznačný. Uklidňuje a podporuje dobrý spánek. Modrou rádi kombinují s bílou, nebo volí dokonce tyrkysovou. Anketu provedla malířská firma MALÍŘI NATĚRAČI CZ.

Modrá bílá zelená - nejoblíbenější barvy v ložnici Čechů

2. Bílá klasika   - 15 %

Druhou TOP barvou je bílá. Navozuje čistotu, klid a umožňuje snadnou kombinaci s různými barevnými prvky nebo proužky. Češi však nemalují pouze čistě bílou, ale v různých odstínech. Volí krémovou, smetanovou nebo bílo-hnědou. Bílou si vybralo 15 % Čechů. 

3. Zelená pro klid – 14 %

Pro kvalitní odpočinek 14 % Čechů maluje svoje ložnice v nejrůznějších odstínech zelené. Třeba ve světle zelené, jarní zelené, limetkové, zeleno-žluté, smaragdové nebo teal (brčálové). Dokázali byste takové odstíny od sebe vůbec rozeznat? Není tajemstvím, že bytoví designeři rádi zelenou barvu do ložnice doporučují.

4. Oblíbená fialová – 9 %

Přestože je u Čechů fialová nejoblíbenější barvou, při malování ložnice je až na čtvrté příčce. Vybírají si ji ti, kteří ji skutečně milují. „Nicméně fialová v ložnici může působit rušivě. Je to barva, která stimule mozek, podporuje kreativitu a nedá v noci spát,“ doplňuje odborník na malování Stanislav Kralovanský z firmy MALÍŘI NATĚRAČI CZ.

5. Kombinace šedé – 9 %

Šedá, šedo-bílá, holubičí šeď, šedo-modrá, to jsou oblíbené odstíny do ložnice.

6. Hnědá, fuchsie, červená

Další barvy, které Češi zvolili jako své oblíbené do ložnice jsou odstíny hnědé, např. mandlová nebo ledová káva. Pro růžové sny zejména ženy volí fuchsie, dále žlutou a meruňkovou. 

Anketu realizovala společnost MALÍŘI NATĚRAČI CZ s.r.o. na svém firemním facebookovém profilu, bylo získáno 100 odpovědí. Realizace proběhla v dubnu 2018. Společnost MALÍŘI NATĚRAČI CZ letos slaví výročí 18 let na českém trhu.

 

 

MALÍŘI NATĚRAČI CZ s.r.o., se sídlem Rudná 935/8, 703 00 Ostrava-Vítkovice, IČO 29463351, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy. Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů.

 

Zpět

Změna preferencí cookies