Malování pokojů, bytů, domů a komerčních prostor - MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Volejte zdarma 800 226 226
TOP firma

Vymalovat si sám nebo se spolehnout na malíře pokojů?

7.10.2013, autor: Stanislav Kralovanský, MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Znáte to, jednou za čas si doma musí vymalovat každý. Přemýšlíte, zdali si byt vymalovat sami nebo si zavolat odborníky - malíře pokojů? Podívejme se, které řešení je nejjednodušší. 

Potřebné informace a pomůcky

Veškeré kalkulace provedeme na bytě 2+1, průměrná rozloha bytu je 50 metrů čtverečních. Plocha stěn, která se má malovat, se vypočítá podle vzorce (šířka + délka x 2) x výška + 4 x délka, plocha stropu: délka x šířka. Vychází nám zhruba 150 metrů čtverečních. Na základě velikosti malované plochy se pak kupuje množství barvy. Kromě barvy budete potřebovat krycí malířskou fólii a pásky, váleček, násadu na váleček, vyrovnávací stěrkovou hmotu, sádru, gumovou misku na sádru, škrabku, špachtli, stírací mřížku, brusnou mřížku, případně penetrační nátěr a teleskopickou tyč na malování stropu. Na malování rohů a předělů mezi dvěma barvami se vám bude hodit plochý a zárohový štětec.

O počtu nanesených vrstev rozhoduje podklad. Obecně se malují dvě vrstvy, v případě, že je původní nátěr světlý a povrch hladký. Jestli se vám původní nátěr loupe, je potřeba jej seškrábat, případné nerovnosti povrchu stěn zatmelit nebo srovnat broušením. První vrstvu pak natřeme penetračním nátěrem, až poté následují dvě barevné vrstvy. Penetraci bychom neměli podcenit, barva se lépe na zeď přichytí a nebude se loupat. Pokud původní barvu odstraňovat nebudete, měli byste stěny alespoň omést. Jestliže malujete pokoj po delší době nebo používáte jiný materiál než je původní malba, dvě vrstvy nestačí.

Je výhodnější si vymalovat sám nebo zavolat malíře?

 

Počítáme cenu malování pokojů

Ceny pomůcek závisí na množství potřebného materiálu a jeho rozměrech. Váleček vč. násady a mřížky stojí 170 Kč, štětec plochý a zárohový 190 Kč, teleskopická tyč, miska na sádru, škrabka a špachtle dohromady 480 Kč, malířská fólie a pásky 10 kusů za zhruba 520 Kč, 18 kg bílé kvalitní barvy a 3 x 7 kg tónované barvy (pokud malujeme barevně) okolo 1.600 Kč, sádra, vyrovnávací stěrková hmota a brusné mřížky dohromady 230 Kč, penetrace 5l koncentrát cca 460 Kč. Celkem se cena pomůcek pohybuje okolo 3.650,- Kč. A protože čas jsou peníze, nesmíme zapomenout přičíst k nákladům čas strávený malováním pokojů.

Čtyři dny na „Maltě“

V bytě 2+1 nejprve odstraníme starou malbu podle potřeby suchou nebo mokrou cestou, naneseme v jedné vrstvě penetrační nátěr, na drobné nerovnosti naneseme stěrkovou hmotu a po zaschnutí vybrousíme brusnou mřížkou do hladka, na větší nerovnosti použijeme běžnou bílou sádru (pozor, při nákupu nekupovat sádru šedou, špatně se překrývá) a poté zdi natřeme dvěma vrstvami bílé, případně tónované barvy. Vrstva penetračního nátěru a dvě vrstvy bílé či barevné znamenají plochu o velikosti 450 metrů čtverečních. Kromě peněz nezapomínejme na čas, který strávíme přípravou a malováním. Průměrně trvá celý proces neprofesionálovi až 4 dny. Skutečně si můžete dovolit vzít 4 dny dovolené na malování všech pokojů?

MALÍŘI NATĚRAČI CZ používají tenké vrstvy kvalitních barev, která vydrží bez oškrabání až 15 vrstev

S malíři pokojů za jeden den bez námahy

Nyní si spočítejme cenu, kterou malířům pokojů. Vycházeli jsme z cen, které jsou uvedené na naších stránkách. Starý nátěr odstraní za zhruba 1200 korun. Zbytek bytu pak vymalují bílou barvou za necelých 5 tisíc korun. Dohromady tedy za byt 2+1 zaplatíte přes šest tisíc korun. Nátěr je hotový za jeden den. Malíři pokojů po sobě navíc i rychle uklidí. My používáme tenké vrstvy kvalitní otěruvzdorné barvy, která vydrží bez oškrabání až 15 vrstev, což zaručí dlouhodobě perfektní vzhled vymalovaných stěn.

Každý si vybírá podle svých priorit

Uživatelka Hanka na internetové diskuzi píše: „Nehodlám malování obětovat víkend, ani dovolenou. Raději pojedu s rodinou na výlet a nebudu se tam malířovi motat,“ vyzdvihuje malířskou firmu. Lucka dodává: „Manžel je hodně šikovný, ale než všechno oblepí a začne, je půl dne pryč. Když jsme malovali sami posledně, tak nám to trvalo asi 4 dny“. Při rozhodování, zdali si vymalujeme sami nebo se domluvíme s profesionálními malíři pokojů, musíme tedy zohlednit i čas strávený malováním, zdali nebude výhodnější si nebrat dovolenou a jít do práce nebo strávit volné chvíle s rodinou či přáteli a nemít pocuchané nervy. Také si musíme uvědomit, že neprofesionální barvy déle schnou a výpary z barvy nejsou ani zdravé, ani příjemné při spaní. Docházíme tedy k výsledku, že malíři pokojů - odborníci vám ušetří váš čas, nervy, zdraví a v konečném důsledku i peníze. 

Rozhodli jste se využít služeb odborníků? Kontaktujte nás. Chcete si raději vymalovat sami? Podívejte se na náš návod, jak vymalovat byt barvami, které jsou IN. Nezapomeňte si připravit interiér na malování tak, aby vám úklid zabral krátkou chvilku. Pokud jste nadělaly velký nepořádek, obraťte se na profesionální úklidovou agenturu

Potřebujete-li poradit či pomoct s malování a úklidem, dejte nám vědět na bezplatné lince 800 226 226.

 
 
 

MALÍŘI NATĚRAČI CZ s.r.o., se sídlem Rudná 935/8, 703 00 Ostrava-Vítkovice, IČO 29463351, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy. Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů.

 

Zpět

Změna preferencí cookies