Malování pokojů, bytů, domů a komerčních prostor - MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Volejte zdarma 800 226 226
TOP firma

Trendy v malování bytu v roce 2014

25.2.2014, autor: Stanislav Kralovanský, MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Rozhodli jste se, že je čas vymalovat byt, ale nemůžete se rozhodnout, které barvy budou ty pravé? Poradíme, které z nich vám umožní, abyste se cítili doma příjemně. 

Bílá barva je opět v módě

Moderní trendy se v roce 2014 opět vrací k bílé barvě, kterou doporučují kombinovat s druhou barvou. Mnohobarevná výmalba totiž působí rušivě a chaoticky. Proto by domácnost měla být vymalována pouze dvěma barvami, ale světlost barevného nátěru můžete měnit podle jednotlivých místností. Bílá podtrhuje efekt ostatních barev. Trendy barvou pro rok 2014 je zelenomodrá, z loňského roku doznívá fialová.

Módní barvou roku 2014 je zelenomodrá

Méně je někdy více

Bílou barvu často stačí kombinovat s jinou barvou ve formě doplňků. Kromě kombinace dvou barev můžete využít stále oblíbenějšího skloubení barvy a tapety. V mnohých prostorách postačí ozvláštnit místnost aplikací doplňkové barvy či tapety na jednu stěnu. Ať už zvolíte kombinaci dvou barev nebo barvy s tapetou, věnujte se výběru barev pečlivě, protože na ně vědomě i nevědomě reagujeme.

 

 

 

Každá barva vytvoří jinou atmosféru

Při výběru vhodné barvy se řiďte svými pocity, ale měli byste dodržovat základní pravidla. Každá barva má mnoho odstínů, některé jsou teplé, jiné studené. Teplé barvy se využívají do velkých místností, které je potřeba opticky zmenšit, ale také oživit. K teplým barvám patří červená, oranžová nebo žlutá, ale některé jejich odstíny mají charakter studených barev. Díky teplým barvám se budete doma cítit útulně, vesele a šťastně. Teplé odstíny barev se hodí do kuchyně nebo obývacího pokoje. Naopak studené barvy jako zelená nebo modrá prostor opticky zvětšují, ochlazují, uklidňují a navozují pocit čistoty, proto je vhodné je použít v pracovně, ložnici nebo v koupelně.

Kombinace bílé a fialové v interiéru

Jak zvolit vhodné barevné kombinace?

Barvy volíme nejenom s ohledem na velikost místnosti, ale i na množství světla. Dostatek světla nám umožní zvolit tmavé odstíny barvy, které pohlcují světlo a zužují prostor, světlé je naopak rozšiřují. Také je při volbě barev potřeba vzít v úvahu osvětlení, kombinace barev, která za denního světla lahodí oku, může při večerním osvětlení působit fádně. Barvy vždy vybírejte na denním světle, protože pod umělým osvětlením vypadají jinak. Také počítejte s tím, že po zaschnutí bude mít barva jiný odstín, proto ji nejprve vyzkoušejte na malé ploše.

 

Poraďte se s odborníkem

Při výběru vhodných barev do vašeho interiéru doporučujeme dodržovat zásady Feng-šuej. Pokud si stále nejste s výběrem barvy jistí, můžete vyzkoušet simulátor barevných kombinací anebo se poradit s námi. Za ta léta praxe máme vhodnost kombinace jednotlivých barev v oku, můžeme proto klientovi velmi dobře poradit. Inspirací vám mohou být i námi provedené zakázky: fotogalerie maleb a vzorník tapet

Poradíme vám a pomůžeme na bezplatné lince 800 226 226

Sleva na malířské práce pro důchodce

 
 
 

MALÍŘI NATĚRAČI CZ s.r.o., se sídlem Rudná 935/8, 703 00 Ostrava-Vítkovice, IČO 29463351, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy. Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů.

 

Zpět

Změna preferencí cookies