Malování pokojů, bytů, domů a komerčních prostor - MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Volejte zdarma 800 226 226
TOP firma

Proč je výmalba klasickým válečkem lepší než nástřik

12.6.2017, autor: Stanislav Kralovanský, MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Jaro je vhodným obdobím na malování bytů a domů. Rozhodli jste se, že vašemu bydlení budou slušet nové a svěží barvy, proto se také u malířské firmy zajímejte o to, jakou techniku malování využije. Někteří malíři lákají na techniku stříkání, která se na první pohled může zdát levnější. Aby nový kabát stěnám vydržel co nejdéle, zůstaňte věrni klasickému válečkování. Proč?

 

Barvy si drží svoji barvu déle!

Vybrat si tu správnou barvu do interiéru není vůbec jednoduché. I nepatrný rozdíl na vzorníku vašeho vybraného odstínu, se na stěně projeví mnohonásobně. Proto je důležité, aby barva i do budoucna zůstala stále stejná. Barva nástřikem rychleji bledne a může tak velmi brzy změnit váš pokoj do nechtěných odstínů. „Válečkováním se nanáší silnější vrstva, která zaručí barvě delší životnost,“ vysvětluje odborník na malování Stanislav Kralovanský z firmy MALÍŘI NATĚRAČI CZ.

Barva se neodlupuje

Při malování klasickým válečkem barva přilne na stěnu lépe než stříkáním barvy. Odlupování barvy po nástřiku se však nemusí projevit hned, ale až po třech nebo čtyřech letech. Někteří malíři tvrdí, že výmalba válečkem vydrží dokonce až dvakrát déle. Vyhnete se tak nepěknému odlupování malby a váš interiér bude déle působit jako čerstvě vymalovaný.

Zaměřeno na detail

Celkový dojem interiéru nevytváří jen vybraná barva, ale také preciznost, se kterou je práce udělaná. Ta se pozná na pečlivě vymalovaných rozích nebo perfektně rovných linkách při přechodu z barevné na bílou. I přesto, že použijete pásku, stříkací pistolí se barva dostane i pod ni. Zatím co klasickým štětcem docílíte krásně rovné linky. V rozích pak mohou zůstat fleky, protože stříkáním nedocílíte stejně silné vrstvy na všech místech.

S válečkováním je úklid snazší

Často od malování odradí představa nepříjemného úklidu. Pokud vše pečlivě zabalíte do igelitu, nemáte se při válečkování čeho obávat. „Malíři z naší firmy MALÍŘI NATĚRAČI CZ po malování dokonce zdarma uklidí,“ dodává Stanislav Kralovanský. Stříkáním se ale mikroprach dostane i do igelitem zabalených skříní, do oblečení a pokryje skleněné plochy, které se pak obtížně uklízí.

„Ať už zvolíte jakoukoliv techniku, pečlivě si také vybírejte malířskou firmu podle jejich referencí. V čerstvě vymalované domácnosti budete trávit každý den, tak ať vás nové barvy jen těší,“ upozorňuje na závěr Stanislav Kralovanský z firmy MALÍŘI NATĚRAČI CZ.

 

MALÍŘI NATĚRAČI CZ s.r.o., se sídlem Rudná 935/8, 703 00 Ostrava-Vítkovice, IČO 29463351, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy. Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů.

 

Zpět

Změna preferencí cookies