Malování pokojů, bytů, domů a komerčních prostor - MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Volejte zdarma 800 226 226
TOP firma

Pastely – ideální odstíny na jaro

25.5.2017, autor: Stanislav Kralovanský, MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Jaro je za okny v plném proudu a s jarními dny nastává také čas, kdy svět je prostě slunečnější, zářivější a barevnější. Právě do tohoto období se nejvíce pro tapetování nebo malování pokojů hodí jemné pastelové barvy. Takže pokud nejste zastánci sytých barevných odstínu ve svém interiéru, zkuste zvolit pastely, které si určitě zamilujete!

Pastelové barvy jsou v interiérech využívané velmi často. Jejich jemné odstíny se skvěle hodí především do dětských pokojů, avšak dokážou oživit jakýkoliv pokoj. S příchodem jarních dnů se k těmto jemným barvám vracíme čím dál častěji a růžovou, mentolovou či meruňkovou nevídáváme pouze na šatech, avšak rovněž v našich domovech. Pastelové barvy jsou oblíbené hlavně pro svou nevtíravost a decentnost. V porovnání se sytými a výraznými barvami, jež mohou na některé působit až příliš agresivně, dokážou pastely zvýraznit pohodu a klid.

tapety do dětského pokoje na jaro

A jak taková pastelová barva vzniká?

Pastely vznikají smícháním bílé barvy s barvou základní tedy například oranžovou, modrou či červenou. Získáme tak široké spektrum pastelových barev jako například již zmíněnou mentolovou. Pastely se často doplňují s klasickou bílou či šedou barvou, pokud však chcete dosáhnout opravdu zajímavého a netradičního efektu, můžete vyzkoušet černou.

Pastely padnou každému interiéru

Pastelové barvy dokážou interiéry krásně oživit, avšak je třeba s nimi zacházet uváženě, aby vám z bytu nevznikla cukrárna či pokoj pro princezny. Sáhnout můžete také po v poslední době velmi moderních tapetách. „V naší nabídce máme mnoho vzorů zajímavých tapet. Klienti je často využívají do dětských pokojíčků a volí jemné tapety v pastelových barvách,“ tvrdí Stanislav Kralovanský, odborník na malování z firmy Malíři Natěrači CZ.              

Jemné pastelové tapety lze však využít takřka v jakémkoliv interiéru. Tyto něžné barvy dokážou úžasně zútulnit váš domov a vytvořit tak to správné útočiště pro celou vaši rodinu. Pastely můžete také spolu nakombinovat. Avšak ačkoliv jsou tyto barvy jemné, je důležité zvolit si nanejvýš tři barvy, které budou spolu ladit. Více odstínů by působilo chaoticky a barvy by se mezi sebou tloukly.

Letošní rok – ideální čas pro pastelový interiér

fialova-pastelova barva na jaro

Jak je známo, každý rok s sebou přináší nové barevné kombinace a trendy pro interiéry. V posledních letech byly velmi moderní výrazné barevné kombinace, ale v letošním roce zdá se být tento trend již na ústupu. Vystřídal ho návrat k jemným přírodním barvám a celkové vzdušnosti v interiérech. Pastely jsou tudíž pro rok 2017 jako stvořené!

Každá barva má však nějaké specifické vlastnosti a psychologii. Tmavé barvy dokážou v interiérech vytvořit pocit tepla, opticky jej zmenší. Světlé barvy jako jsou pastely zase pokoj krásně provzdušní, rozzáří a zvětší. Vždy však dejte přednost tomu, abyste se v pokoji cítili příjemně.

 
 

Zpět

Změna preferencí cookies