Malování pokojů, bytů, domů a komerčních prostor - MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Volejte zdarma 800 226 226
TOP firma

Nezanedbejte péči o fasádu, je vaší vizitkou

30.4.2014, autor: Stanislav Kralovanský, MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Teplé jarní počasí vybízí k upravování domu a jeho okolí. Malujeme interiéry, sekáme trávníky, upravujeme zahrádky. Je ale také potřeba se postarat o fasádu domu a natřít veškeré venkovní dřevo. Proč?

Fasáda je vaší vizitkou

Fasáda nejenom reprezentuje nás a naše bydlení, ale především chrání dům před mrazem, deštěm a vlhkostí. Abychom zvýšili životnost zdí domu, je potřeba o fasádu pravidelně pečovat, což povede ke snadné údržbě v budoucnu. V případě nezanedbání základních rad při natírání fasády, vydrží váš nátěr 10 až 12 let. 

Víte, jak často malovat doma?

Kupujeme barvu na fasádu

Na fasádní barvu máme jiné požadavky než na barvu určenou do interiéru. Důležitá je vysoká odolnost proti povětrnostním vlivům a paropropustnost. Druh fasádní barvy vybíráme v závislosti na místě a odstínu. Akrylátová barva má delší stálobarevnost a využívá se zejména u tmavších odstínů barev. Silikonová nebo silikátová barva má zase delší životnost a je odolnější přírodním vlivům. Avšak je výrazně dražší než barva akrylátová.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak postupovat při natírání fasády?

Je důležité očistit fasádu, nejčastěji se to provádí wapkou. Poté je potřeba opravit různé praskliny, odpadlé části a další nerovnosti povrchu. Asi nejdůležitějším krokem při natírání fasády je penetrace. Musí se natřít opravdu každý kousek povrchu, jinak hrozí (zejména u starších fasád) vysoká prašnost podkladu a již do roka nebo dvou se může začít nátěr odlupovat. 

Po pečlivé penetraci již naneseme vybranou fasádní barvu nejméně ve dvou vrstvách. Barvu můžete nanášet fasádním válečkem nebo vysokotlakovým stříkacím strojem.

Na penetraci nezapomeňte ani při malování bytu

Na co dát při natírání fasády pozor?

Dejte pozor hlavně na úrazy. U vyššího patrového domu je zapotřebí lešení, pokud to terén dovolí, tak je nejlepší pojízdná plošina.

Pokud chcete svěřit nátěr fasády odborníkovi, vybírejte malířskou firmu pečlivě. Zákonem daná záruční lhůta u nátěrů fasád je 6 měsíců. Většinou se však reklamace projevují až rok nebo dva po dokončení prací. Proto se důkladně informujte o malířské firmě, jejich referencích a hlavně o záruční době. My garantujeme záruku na pět let.

Poradíme Vám nebo za Vás rovnou vymalujeme. Kontaktujte nás na bezplatné lince 800 226 226.

Pro důchodce sleva na malířské práce

 
 
 

MALÍŘI NATĚRAČI CZ s.r.o., se sídlem Rudná 935/8, 703 00 Ostrava-Vítkovice, IČO 29463351, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy. Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů.

 

Zpět

Změna preferencí cookies