Malování pokojů, bytů, domů a komerčních prostor - MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Volejte zdarma 800 226 226
TOP firma

Mít uklizeno po malování snadno, rychle a bez námahy? Není to problém!

10.8.2013, autor: Stanislav Kralovanský, MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Chcete vymalovat, ale děsíte se úklidu? Dobrá zpráva je, že vám nemusí zabrat moc času, abyste měli krásně čistý byt.

Jak se připravit na malování

U malování platí, že příprava je nejdůležitějším krokem celého procesu. Urychlí a usnadní vám práci s následným úklidem. Pokud nábytek nelze vystěhovat z pokoje, přesuneme jej doprostřed místnosti a pečlivě zakryjeme mikroténovým igelitem. To samé uděláme s radiátory. Při malování stropu nesmíme zapomenout na zakrytí osvětlení, ale musíme dát pozor, aby žárovka igelit nepropálila. Podlahu je lepší přikrýt igelitem dvakrát, druhá vrstva by ideálně měla být ze silnějšího materiálu. Na to pak položíme papírové kartony popřípadě staré povlečení nebo prostěradla, která zamezí tomu, aby ze seškrábané omítky vznikalo bahno. Tato vrstva také zabrání protržení igelitu a zašpinění podlahy při použití štaflí.

U oken stačí zakrýt skla, rámy oken i dveří se čistí snadno. Zakrývání rámů by zabralo zbytečně moc času a znemožnilo by to otevření oken. Zásuvky a vypínače se mohou zalepit nažloutlou papírovou lepicí páskou nebo také odmontovat, je ale důležité, aby se do nich nedostala voda. Proto je nejbezpečnější vypnout pojistky.

Důkladná příprava na malování usnadní následný úklid

Jak odstranit skvrny od barvy?

Ve chvíli, kdy jsme pracovní okolí pečlivě zakryli, se můžeme vrhnout na malování bytu. Na nátěry interiérů doporučuji použít disperzní barvy, které se mimo jiné neotírají a neloupou. Lze je ředit vodou, takže se fleky od barvy dají okamžitě odstranit suchým hadříkem nebo se po zaschnutí dají oškrábat. "Babské rady také doporučují přidat trochu octa do vody, kterou se špinavé plochy umývají. Barva se pak nerozmazává a nevytváří šmouhy,“ radí Monika Kralovanská, majitelka úklidové agentury Snadný úklid. Pokud jste však vše dokonale zakryli igelitem, jediná pošpiněná místa mohou být rámy oken a dveří nebo parapet. Tyto skvrny lze jednoduše seškrábnout.

 

Důležitý je mezi úklid

Mezi každou fází malování je důležité zběžně uklidit. Pokud oškrabáváte původní omítku, nejprve ji smeťte z nábytku, osvětlení a oken. Zbytky z podlahy vysajte. Až poté naneste penetrační vrstvu a dvě vrstvy barvy. Jakékoliv fleky barvy utřeme hned suchým hadříkem popřípadě po zaschnutí oškrábeme. Ve chvíli, kdy jsme dosáhli chtěného odstínu vybrané barvy, se můžeme pustit do finálního úklidu. Odstraníme kartony nebo použitou látku. Opatrně zabalíme horní vrstvu igelitu s veškerým zbytkem po malování tak, aby se neroztrhl. Spodní vrstva igelitu by tak měla zůstat čistá a můžeme ji použít při další práci. 

Uklidí po malování malířská firma?

Pokud jste si domluvili malířskou firmu, zjistěte, zdali do ceny malování patří i příprava místností vůči zašpinění. My bereme přípravu k malbě jako samozřejmou součást práce, u jiných si za ni musíte připlatit. Je důležité tuto informaci zjistit dříve, než se s firmou domluvíte a než se pustí do práce, abyste měli dostatek času si prostory sami připravit.

Pokud si prostory připravíte nedokonale, úklid vám zabere mnohem více času a sil. Při uklízení postupujeme od shora dolů. „Začíná se u osvětlení a až nakonec se uklízí podlaha,“ upřesňuje Monika Kralovanská.

Potřebujete pomoct s úklidem? Ozvěte se nám na bezplatné lince 800 226 226.

Sleva na malování pro důchodce

 
 
 

MALÍŘI NATĚRAČI CZ s.r.o., se sídlem Rudná 935/8, 703 00 Ostrava-Vítkovice, IČO 29463351, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy. Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů.

 

Zpět

Změna preferencí cookies