Malování pokojů, bytů, domů a komerčních prostor - MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Volejte zdarma 800 226 226
TOP firma

Malování po vytopení? Malíři pokojů vám poradí jak na to

18. 5. 2015, autor: Stanislav Kralovanský, MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Vytopili vás sousedi nebo jste se nešťastnou náhodou vytopili sami? Pokud máte pojistku, odborné firmy vám dají váš byt nebo dům během pár dní opět do pořádku. Poradíme vám, jak v takovém případě postupovat.

ekonstrukci a
náhradní bydlení
Vytopili vás sousedi, nebo jste se nešťastnou náhod
ou vytopili sami? Pokud máte pojistku
,
odborné
firmy vám dají váš byt nebo dům během pár dní opět
do pořádku. Poradíme vám, jak v takovém
případě postupovat.
Vytopili vás? S pojistkou máte nárok na kompletní r
ekonstrukci a
náhradní bydlení
Vytopili vás sousedi, nebo jste se nešťastnou náhod
ou vytopili sami? Pokud máte pojistku
,
odborné
firmy vám dají váš byt nebo dům během pár dní opět
do pořádku. Poradíme vám, jak v takovém
případě postupovat.

Nejčastější příčiny vytopení domácnosti

Příčin pro vytopení může být spousta. Sousedům nad vámi přetekla vana, vytekla vám pračka nebo prasklo v domácnosti potrubí. V takovém případě je potřeba co nejrychleji byt vysušit, nově vymalovat, vyměnit plovoucí podlahu nebo koberce, a opravit promáčený nábytek. 

Základem je pojistka

Málo kdo ví, že může celou záležitost pohodlně předat firmě. Máte-li sjednané pojištění domácnosti nebo pojištění odpovědnosti, odborná firma vám všechny škody opraví a navíc vyřídí veškeré papírování s pojišťovnou.

Jak odborná firma postupuje

Malíři pokojů, kteří zařídí opravu vašeho bytu, vás navštíví a navrhnou úpravy. Vy jim dáte plnou moc a tím pro vás končí veškerá administrativa ohledně pojištění. My postupujeme tak, že nejdříve škody na majetku nafotíme a poté předáme likvidátorovi. Postaráme se kompletně nejen o malování pokojů, ale i o nové podlahy, opravu nábytku a vše, co bylo vytopením poškozeno.

Jak dlouho oprava vytopeného bytu trvá

Délka malování pokojů a celkové opravy často závisí na způsobu čerpání pojistného. Máte několik možností, jak čerpat pojistku. Jedna z nich je rozpočtem. To znamená, že si necháte udělat kalkulaci na opravu vašeho bytu.

Následně čekáte na schválení a vyplacení schválené částky. To se může v některých případech protáhnout. Například v období záplav, kdy pojišťovny budou řešit více podobných případů. Počítejte také s tím, že si budete muset vzít na několik dní volno z práce.

V případě, že se do opravy nebudete chtít pustit sami, ale obrátíte se na profesionály, budete mít opravený byt do pár dní. My, po schválení události pojišťovnou, nečekáme na vyplacení částky, ale ihned se pouštíme do práce.

Oprava začíná ihned po vysušení

Oprava bytu může začít ihned po vyschnutí. Pro urychlení odstranění vlhkosti se používají odvlhčovače, oprava tak může začít dříve, než by stěny vyschly samy. Pokud se však do práce pustíte dříve, než zdi pořádně vyschnou, mohou se na stěnách začít tvořit plísně a fleky. Dále může opadávat omítka a zdi mohou nepříjemně páchnout.

Co když je byt po vytopení neobyvatelný?

Pokud je váš byt nebo dům tak vytopený, že se v něm nedá obývat, opět využijete pojistku. Neobyvatelný může být například kvůli příliš vysoké vlhkosti nebo bez tekoucí vody. Během rekonstrukce máte nárok na náhradní bydlení ve stejném standardu.

Vymalovat si sám nebo zavolat odborníky?

Vytopení bytu je závažná věc a v každém případě potřebuje zhodnocení odborníka. Ten zhodnotí míru vytopení a určí další postup. Rozhodne, kdy je možné začít pracovat a zdali není potřeba izolace. Izolovat je potřeba vždy po vytopení, pokud se na zdech vykytují žluté nebo jiné fleky. Kvalitní firma se postará o přestěhování nábytku a závěrečný úklid. Také máte na odvedenou práci záruku. Doporučujeme podívat se na reference firmy, která bude opravu provádět.

 

 

 

Máte zkušenosti s vytopením nebo právě hledáte radu? Obraťte se na nás na bezplatné lince 800 226 226. My za vás nepříjemnosti s vytopením snadno vyřešíme.

 

MALÍŘI NATĚRAČI CZ s.r.o., se sídlem Rudná 935/8, 703 00 Ostrava-Vítkovice, IČO 29463351, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy. Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů.

 

Zpět

Změna preferencí cookies