Malování pokojů, bytů, domů a komerčních prostor - MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Volejte zdarma 800 226 226
TOP firma

Kterou barvu vybrat do vašeho bytu? Poradí bytový designer!

5. 5. 2016, autor. Stanislav Kralovanský, MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Potřebujete poradit, jaké barvy se hodí do vašeho interiéru? Poraďte se s expertem - bytovým designerem.

Možností, jak vymalovat nebo jinak dekorovat byt, je v dnešní době bezpočet. K dostání jsou tisíce barevných odstínů, desítky typů barev a malířských technik, ze kterých můžeme vybírat. Do toho můžeme sáhnout i po tapetách, fotoobrazech, plakátech, samolepkách… Nebo si vybrat prostě nedokážeme a zdi zůstanou bílé a bez dekorací. Poradit při zdánlivě neřešitelných dilematech může právě bytový designer, který na vašich zdech namíchá barevnou paletu přesně podle vaší chuti.

Co očekávat od bytového designera

Tato služba je u nás přece jen poměrně nová, proto je dobré si shrnout, co od ní můžeme očekávat. Základem je důkladné prozkoumání interiéru, který se má rekonstruovat. Bytový designer si umí opticky pohrát s takovými neduhy místnosti, jako jsou nízké stropy, příliš úzká místnost, nerovnosti na stěně nebo celkově malý prostor. Každý prostor v sobě skrývá skrytý potenciál, který jde správným použitím barev a technik vyzdvihnout. I zdánlivě nedokonalý pokoj tak prokoukne a začne působit příjemně.

Při výběru té správné barevné kombinace je důležité zohlednit několik faktorů:

  • Nábytek – zůstane, nebo se bude podřizovat výmalbě?
  • Orientace pokoje – je v něm teplo nebo zima?
  • Dispozice pokoje – bude potřeba ho opticky zmenšovat nebo zvětšovat?
  • Množství světla

Důležitý není jenom samotný interiér

Orientovat se pouze na dispozice pokoje rozhodně nestačí. Bytový designer je také tak trochu psycholog. Před výběrem barev musí poznat také toho, kdo bude zrekonstruované prostory obývat. V navržených barvách se pak projeví i jeho osobnost. Každý jsme nějaký, máme různý temperament, díváme se na svět a vnímáme ho jinak. To jací jsme, výrazně ovlivňuje, jaké barvy se nám líbí a jak nás ovlivňují.

O psychologii a vlivu barev už toho bylo napsáno hodně. Někomu červená připadá agresivní, někomu vášnivá. Zároveň také povzbuzuje chuť k jídlu, proto patří do kuchyní a jídelen. Někdo vidí zelenou a cítí se svěží, někoho naopak otráví. Světle modrá je utlumující, proto by rozhodně neměla být v pokojích, kde je potřeba tvůrčí myšlení, jako je pracovna. Jasně zelená zase povzbuzuje, tak by neměla být v pokojích hyperaktivních dětí. Fialová uklidňuje a stimuluje mysl. A všechny tyto vlivy musí bytový designer znát a návrh interiéru jim přizpůsobit. 

Cena za služby bytového designera

K čemu všemu využijete odborného oka bytového designera je čistě na vás. Někteří jsou účastni už při tvorbě plánů budoucího domu a už tehdy radí ideální dispoziční řešení. Designer může pomoci kompletně vybavit byt (od výběru barev na zdi po tvar a umístění vypínačů a zásuvek). Nebo může být čistě jen poradcem ohledně barev a technik, které použít na zdi. Podle rozsahu pomoci se pak logicky odvíjí i cena za tyto služby. Pomoc při kompletní výbavě interiéru se pohybuje v řádech desítek tisíc korun. My našim klientům poskytujeme poradenství při výběru barev a materiálu. Bereme to však jako automatický servis pro naše klienty, proto je tato služba zdarma.

 

MALÍŘI NATĚRAČI CZ s.r.o., se sídlem Rudná 935/8, 703 00 Ostrava-Vítkovice, IČO 29463351, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy. Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů.

 

Zpět

Změna preferencí cookies