Malování pokojů, bytů, domů a komerčních prostor - MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Volejte zdarma 800 226 226
TOP firma

Jaké jsou nejlepší barvy do ložnice pro lepší spánek nebo více sexu?

autor: Stanislav Kralovanský, MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Barvy v ložnici neslouží jen pro design. Ovlivňuji kvalitu spánku více, než si myslíte. Správné odstíny dokážou navodit příjemnou atmosféru před spaním, ráno vás probudit s úsměvem na tváři nebo naopak zapříčinit těžkou noc plnou nočních můr. Inspirujte se, jaké barvy do ložnice vybrat, abyste měli lepší spánek (a více sexu).

Jedničkou je modrá pro klidnější a delší spánek

Modrá je jednoznačně nejlepší barva do ložnice. Neměla by ale být zářivá, spíše v jemnějším nebo až šedavém odstínu. Barva nebe a oceánu dokonale uklidňuje, snižuje náš tep a nejlépe ze všech barev připravuje tělo na spánek. Podle výzkumu Centra spánku v Edinburghu se lidé v modrých ložnicích budí šťastnější a odpočatější. “Na stěny se hodí světle modrá. Výraznější a zářivá modrá bude slušet doplňkům, třeba stolku nebo váze,” říká odborník na malování Stanislav Kralovanský z malířské firmy MALÍŘI NATĚRAČI CZ. Kromě toho, že je modrá barva nejvodnější, u Čechů patří i podle ankety k těm nejoblíbenějším.

Žlutá po ránu nabíjí energií

Pro některé je možná překvapení, jak je žlutá vhodná barva do ložnice. Slunečný odstín stimuluje nervový systém. Chcete mít pohodový den? Zvolte veselý odstín, ten okamžitě vytváří pocit pohody. Kromě klasické výmalby jsou dnes oblíbené i tapety. Do ložnice padnou do žlutých odstínů s květinovými vzory. Pro ještě intenzivnější dotek s přírodou krásně ložnici ozdobí fototapeta s loukou. Po probuzení budete mít pocit, že váš šimrá stéblo trávy přímo na tváři.

Pozitivní zelená

Zelená je třetí nejvhodnější barvou pro spaní. Je o ní všeobecně známo, že v zelených místnostech se lidé cítí klidněji. “ Dokonce i některé třídy ve školkách a školách malujeme zelenou barvou, právě kvůli jejímu zklidňujícímu účinku,” doplňuje Kralovanský. Zelená barva po ránu každého spáče naplní optimismem.

Teplá oranžová pomáhá trávení

Oranžové odstíny vytváří teplo a relaxační atmosféru. Tato barva se může v ložnici hodit, pokud jste velcí jedlíci, v oranžové ložnici se totiž lépe tráví. Tato barva pomáhá lépe uvolňovat svaly, proto se vám bude dobře spát.

Oblíbená fialová, hodí se do ložnice?

Fialová je nejen barvou roku 2018, ale mezi Čechy také nejoblíbenější barvou při malování domů a bytů. V ložnici s ní ale buďte opatrní. Ve fialové ložnici spí lidé až o dvě hodiny méně. “Fialová je náročná barva. Je krásná, ale je živá a motivující. Podporuje představivost a zapíná mozkové buňky,” vysvětluje Kralovanský z firmy MALÍŘI NATĚRAČI CZ. Po náročném dni může být těžké v takové ložnici vypnout a rychle usnout.

Kterým barvám se raději vyhnout

Třeba tmavě hnědá nemusí být tak útulná, jak na první pohled vypadá. V hnědé ložnici se můžete cítit izolovaně a neklidně. Šedá spánku také moc neprospívá. V tmavě šedých ložnicích mají lidé tendenci zůstávat online, brouzdat po internetu a třeba i nakupovat. Spát vám nedá ani krásná bílá ložnice. V bílých ložnicích si berme práci ještě do postele až třikrát týdně. Tu může nahradit velmi světle modrá výmalba s bílými dekorativními prvky. V místnosti se budete cítit klidnější, ale zachováte krásný světlý design.

56 % lidí spí těžko kvůli zaneprázdněné mysli a dokonce 60 % lidí používá mobil v posteli těsně před spaním, podle výzkumu z r. 2016 irské společnosti Natural Sleep. Správnou barvou v ložnici můžete i tyto zlozvyky odstranit a naučit se lépe spát. Dobré spaní je přece návyk, učíme to už malé děti.

Nejlepší barva pro milostný život

A která barva je ta, díky níž se se svým miláčkem častěji zachumláte pod peřinu? Někdo by řekl červená, někdo možná fialová. Je to ale barva, která působí velmi nenápadně. Často je používaná i v hotelích. Proč asi? Ideální barvou pro milenecké páry je světle hnědá nebo karamelová. V takhle barevné ložnici se budete milovat třikrát týdně! Naopak v červené ložnici jen jedenkrát.

“Nejdůležitější je, abyste se v ložnici cítili dobře. Pokud někdo nesnáší modrou, je nesmysl s ní malovat,” doplňuje Kralovanský, který pomáhá lidem vybírat správné barvy do interiérů. To je i jedna z hlavních zásad feng shui. Držte se ale spíše světlých, jemných odstínů. Zářivé barvy stimulují a nejsou vhodné pro usínání. To platí i pro dětské pokoje. Rozmyslete, zdali si v pokojíčku bude dítě hlavně hrát, nebo v něm bude spíše spát. Podle toho vyberte barvy.

 

MALÍŘI NATĚRAČI CZ s.r.o., se sídlem Rudná 935/8, 703 00 Ostrava-Vítkovice, IČO 29463351, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy. Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů.

 

Zpět

Změna preferencí cookies