Malování pokojů, bytů, domů a komerčních prostor - MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Volejte zdarma 800 226 226
TOP firma

Jak zútulnit dětský pokoj?

Máte přinést na svět potomka a rádi byste mu zařídili jeho vlastní pokojíček? Nebo už jste rodina a chcete své ratolesti udělat radost tím, že pokojíček dítěte vyšperkujete, zútulníte? Ať už je to tak či tak, v každém případě začněte u stěn. Právě výmalba stěn je v tomto případě důležitá a hraje velkou roli. To, jak vymalujete stěny v pokojíčku, budou mít vliv na pocit z pokoje, na první dojem.

Jak zútulnit dětský pokoj?

Máte přinést na svět potomka a rádi byste mu zařídili jeho vlastní pokojíček? Nebo už jste rodina a chcete své ratolesti udělat radost tím, že pokojíček dítěte vyšperkujete, zútulníte? Ať už je to tak či tak, v každém případě začněte u stěn. Právě výmalba stěn je v tomto případě důležitá a hraje velkou roli. To, jak vymalujete stěny v pokojíčku, budou mít vliv na pocit z pokoje, na první dojem.

Nepodceňte tento krok

Samozřejmě si můžete zavolat profesionální malíře pokojů, ale mnozí lidé chtějí ušetřit či vyšperkovat dětské pokoje po svém. Aby vám však zútulnění dětského pokojíčku šlo od ruky, pokud se rozhodnete vymalovat pokoj svépomocí, poradíme vám, jak na to. Přinášíme vám konkrétně pár tipů, jež se vám mohou hodit a díky nimž vykouzlíte dítěti pokoj, kde bude chtít trávit svůj volný čas i s přáteli.

Kombinace vymalovaných stěn a tapet

Je třeba konstatovat, že neexistují moderní a nemoderní barvy. Jsou jen barvy vhodné a nevhodné. Do dětského pokoje se hodí kombinace bílé a pestré barvy. Právě tím se vytvoří unikátní kontrast, jež se oku bude líbit na první pohled. Abyste dětský pokoj trochu vylepšili, doporučujeme vsadit na kombinaci klasických vymalovaných stěn a tapet. Tapety jsou ostatně trend pro rok 2020, proto s nimi nešetřete ani v jiných místnostech domu.

Samolepky na zdi

V dětském pokoji můžete upustit uzdu své fantazii. Můžete například vsadit na samolepky na zdi, které dnes seženete s různou tematikou. Dalo by se říct, že výběr samolepek na zeď je dnes naprosto nekonečný. Při výběru však vsaďte na kvalitní samolepky, ať nějakou dobu vydrží. Navíc pokud vsadíte na kvalitní samolepky, při jejich pozdějším odstraňování nepoškodíte ani je, ani stěnu dětského pokoje.

Chytré nátěry

Pokud máte děti malé, rozhodně byste měli investovat do takzvaných chytrých nátěrů, které lze snadno omýt, pokud se pokreslí nebo pomalují.

Trendy v malování pokojů pro rok 2020. Vymalujte si dům moderně

Pokud zdi v interiéru nevypadají zrovna hezky, pokud jsou špinavé a pokud doslova žádají o to, abyste je vymalovali, doporučujeme se těsně předtím, než koupíte barvy do interiéru, podívat na to, jaké barvy jsou zrovna trendy, in a také stylové. I když si to člověk běžně neuvědomuje, trendy se mění nejen ve světě módy, ale také se mění ve světě bydlení, kam ostatně malování pokojů patří. Abyste zdi nevymalovali barvou, která by vás zanedlouho omrzela nebo kvůli které by vaše domácnost
nevypadala moderně, nechte si poradit.

Samozřejmě si můžete nechat poradit od profesionálních malířů pokojů, kteří moc dobře vědí, jaké barvy jsou zrovna in, nebo můžete sami vědět, jakými barvami si zdi v interiéru vymalovat. Ostatně vám poradíme, podle čeho se držet.

Bílou nikdy nic nezkazíte

Stejně jako v módním světě existuje několik nadčasových kousků, tak i ve světě bydlení existuje několik barev, s nimiž nikdy nic nezkazíte. K takovým nestárnoucím barvám patří například bílá barva, která je základní a zároveň také neutrální. Hodí se do moderních pokojů a dokáže opticky zvětšit jednotlivé místnosti domu. V příštím roce se ji nebojte kombinovat ještě s nějakou barvou nebo klidně i se dvěma barvami.

Jednoduché stěny pro rok 2020

S malováním pokojů však souvisí také podoby stěn v interiéru. V příštím roce zapomeňte na štukované stěny, přednost mají jednoduché, hladké stěny.

Nebojte se tapet

Co v roce 2020 bude také in a stylové, jsou rozhodně tapety, které nemusí pokrývat celou zeď, ale které snadno zkombinujete s hladkou, jednoduchou zdí konkrétní barvy. Nebojte se hlavně pruhovaných tapet, které dokážou krásně osvěžit a oživit prostředí. Dokážou také prostředí dodat jakousi porci dynamiky. I při lepení tapet však nezapomeňte na to, že přeplácání není cesta. Příští rok se zkrátka ponese spíše v jednoduchém duchu, v jemných liniích.

 
 

Zpět

Změna preferencí cookies