Malování pokojů, bytů, domů a komerčních prostor - MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Volejte zdarma 800 226 226
TOP firma

Jak zlepšit svůj život pomocí správných barev v interiéru podle Feng-Šuej

Každá barva má svoji energii, pozitivní, ale i negativní vlastnosti. Je to vibrace a my na ni různě ať už vědomě nebo podvědomě reagujeme. Barvy mohou léčit, cíleně navodit emoce nebo zvětšit prostor. Čínské Feng-Šuej klade na barvy v interiéru velký důraz. Potřebujete něco ve svém životě změnit? Zkuste to pomocí barev.

Žlutá

žlutá v interiéru podle feng šuejŽlutá je barva osvěty a života. Stimuluje mozek a napomáhá trávení. Doslova uvede tělo do života. Vyznačuje se optimismem, rozumem a rozhodností. Je vhodná do kuchyně a na chodbu, ale ne do místností, kde chcete odpočívat.

Oranžová

Oranžová je ideální barvou do haly, jídelny nebo velkého obývacího pokoje. Je mocná, veselá a podporuje komunikaci. Mezi negativní vlastnosti patří neposlušnost. Na oranžovou až broskvovou barvu v ložnici by si měli dát pozor vdané a ženatí. Tato barva vybízí k aktivnímu společenskému životu a mohlo by lehce dojít na nevěru.

Zelená a modrá

Naopak do místností, kde se chcete uvolnit je zelená skvělou volbou. Symbolizuje harmonii, uklidňuje a osvěžuje. Správnou atmosféru navodí i v koupelně. Pracovny a obývací pokoje, pokud chcete zachovat společenské a tvůrčí, držte od zelené dál. Stejně tak se do těchto místností nehodí modrá, protože je melancholická. Tuto spirituální barvu lépe využijete v terapeutických místnostech, nebo tam, kde si chcete dobře odpočinout. Je uklidňující a posiluje trpělivost.

Červená

Je dominantní a důrazná barva. Pokud pociťujete vztek nebo nenávist, snažte se tuto barvu redukovat. Naopak je ale spojená s prosperitou a umí povzbudit. Zajímavé na ní je, že prostor spíše zmenší, ale jednotlivé předměty naopak zvětší.

Růžová

Možná ji mnozí považují za dívčí a zženštilou, ale je to jedna z mála barev, která s sebou nenese žádné negativní asociace. Probouzí štěstí a romantiku, takže se rozhodně hodí do ložnice, ale ne do koupelny nebo kuchyně.

Purpurová

Vznešená a éterická, probouzí vášeň a motivaci. Je tvůrčí, vhodná do pracovny, ale i do meditačních pokojů.

Hnědá

Hnědá je jednou z nejpřirozenějších barev. Barva dřeva, přírody. Jak je pevná zem i tato barva naznačuje stabilitu, pocit bezpečí a důležitost. Svými silnými pozitivními vlastnostmi bude dobrý partnerem v pracovně. Naopak k negativům hnědé patří deprese a stárnutí, proto se jí vyvarujte v ložnici.

Bílá

Žádná jiná barva nesymbolizuje čistotu, nevinnost a nové začátky více než bílá. Její čistota a svěžest bude slušet kuchyni a koupelně. Z druhé strany její chlad, mdlost a prázdnota není vhodná do pokojíčku k malým dětem ani do jídelny.

Černá

Černá rozhodně není negativní. Je záhadná a nezávislá, plná síly, intrik a kouzel. Není divu, že děti v pubertě se často oblékají do černé, nebo si dokonce vymalují ve svém pokoji stěny černou. Dokážou se v ní lépe najít, proto jim v klidu černou nechte. Jakmile se jí nabaží, sami vycítí potřebu barvy změnit.

 

Při volbě barev v domácnost berte ohled na světlo. Kolik světla jde do místnosti, ale také jaké. Na kterou stranu jsou okna orientovaná. Také různé přírodní prvky světlo mění. Například dřevo a tmavé barvy světlo pohlcují, proto se často používají ve středomoří a na místech, kde je hodně světla a tepla. Světlé barvy více světlo odrážejí a barevné skvrny vytvářejí pohyb a energii. „Takový plynulý tok energie můžete doma docílit i dekoračním nátěrem. Nejoblíbenější jsou třpytivé malby s efektem rosy nebo benátský štuk,“ radí majitel malířské firmy Stanislav Kralovanský.

 

 
 

Zpět

Změna preferencí cookies