Malování pokojů, bytů, domů a komerčních prostor - MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Volejte zdarma 800 226 226
TOP firma

6 tipů jak vymalovat podkroví od bytových designérů

Podkroví se může stát jedním z nejútulnějších míst v bytě nebo domě. Jaké jsou ale ty správné barvy a motivy, aby podkroví vypadalo hezky, prosvětleně nebo dokonce větší než ve skutečnosti je? Naši bytoví designeři vám prozradí 6 praktických tipů jak vymalovat a zkrášlit vaše podkroví.

1. Malovat nebo nemalovat šikmou stěnu?

Jak vymalovat podkrovíNejčastější otázkou bývá, co se šikmou stěnou. Šikmina v pokoji nejvíce vynikne, pokud zůstane čistě bílá, nebo je vymalovaná světlou či pastelovou barvou. Bude jí slušet i krémová, béžová, broskvová nebo i světle růžová, žlutá, modrá nebo zelená. Záleží ale na tom, pro jakou barvu se v pokoji rozhodnete.

2. Vyberte si jednu hlavní barvu

V podkrovním pokoji je dobré držet se jedné barvy. Pokud chcete kombinovat, zvolte k této barvě další odstín. Hlavní barvou vymalujte stěny vedle zešikmené plochy, dobře také vypadají vymalované dvě stěny naproti sobě. 

3. Nemalujte všechny stěny

Vyvarujte se vymalování jednou barvou celého pokoje. Působil by menší a stísněný. Bílá může zůstat šikmá stěna nebo strop. Barevně ale postačí vymalovat i jednu svislou stěnu v pokoji.

4. Zkrášlete stěnu pod šikminou

Obzvlášť působivě vypadá netradiční malba na stěně pod zkosením. Už jen tím, že je tato stěna často nízká, jí bude slušet zvláštní pozornost. “V pracovně bude na této stěně elegantně vypadat dekorativní malba, jako je např. Výmalba s efektem rosy, benátský štuk nebo betonová stěrka,” radí Stanislav Kralovanský, majitel malířské firmy Malíři Natěrači CZ.

V dětském pokoji si stěna pod šikminou doslova říká o veselou tapetu. Šikminu můžete ozdobit nálepkami. Šikmina může doslova vypadat jako nebe. Ozdobte ji svítícími nálepkami, hvězdičkami, letadlem nebo mráčkem.

Podkroví - dětský pokoj Originální výmalba dětského pokoje v podkroví

Pokud je v podkroví ložnice, často bývá pod šikminou její čelo. Nebesky modrá bude právě této stěně slušet a navodí vám klidný spánek. Po šikmé stěně se dají vedle postele přidělat jemné záclony, které ložnici zútulní a ze šikmé stěny udělají dominantu pokoje.

 5. Dřevo k podkroví patří

Podkrovní pokoj - bílé dřevoK podkrovním pokojům rozhodně pasuje dřevo. Jakýkoliv přírodní prvek v interiéru nás dobíjí energií. Přiznejte trámy a natřete je výraznou hnědou barvou. Dřevo je dnes moderním doplňkem interiérů, proto bude skvěle vypadat šikmá stěna obložená dřevem. Pro jemný vzhled lidé rádi volí bílý nátěr.

6. Les přímo v ložnici

“Stále oblíbenější jsou fototapety. Vypadají totiž velmi impozantně a věrohodně. Nejpopulárnější motivy jsou les, květiny nebo město,” dodává Kralovanský z firmy Malíři Natěrači CZ. Nechte si takovou fototapetu nalepit přes celou stěnu naproti šikmině. Najednou se z vašeho pokoje stane otevřená brána k vodopádům nebo do centra Paříže.

 
 
 

Zpět

Změna preferencí cookies