Malování pokojů, bytů, domů a komerčních prostor - MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Volejte zdarma 800 226 226
TOP firma

Jak vymalovat byt barvami, které jsou IN?

1.8.2013, autor: Stanislav Kralovanský, MALÍŘI NATĚRAČI CZ

S teplými slunečnými dny přichází nejlepší čas na vymalování bytu. Nejenomže vám barvy rychleji uschnou, ale také nedojde ke zkreslenému vnímání barev díky umělému osvětlení. Jak při malování bytu postupovat a jaké barvy letos frčí? Připravil jsem pro vás praktický návod.

Potřebný materiál pro malování

Než se vrhnete na samotné malování stěn, je potřeba se důkladně připravit, koupit potřebné nástroje a materiál. Kromě barvy budete potřebovat krycí malířskou fólii a pásky, váleček, stírací mřížku a případně teleskopickou tyč na malování stropu. Na malování rohů a předělů mezi dvěma barvami se vám bude hodit plochý štětec. Před malováním je důležité odsunout nábytek do středu místnosti a pečlivě jej přikrýt. Malířskou páskou zalepíme rámy dveří, okenní rámy, okraje parapetu, vypínače a přípojky. Nezapomeneme zakrýt podlahu a budete-li malovat strop, tak i osvětlení. Jak si správně připravit místnost na malování?

Příprava stěn

Po důkladné přípravě můžeme přistoupit k přípravě stěn. Jestli se vám původní nátěr loupe, je potřeba jej seškrábat. Klihové barvy se dají omýt vodou se saponátem. Případné nerovnosti povrchu stěn zatmelíme nebo srovnáme broušením. Poté se vrhneme na samotné malování. První vrstvu natřeme penetračním nátěrem. Pozor, penetraci bychom neměli podcenit, barva se pak lépe na zeď přichytí a nebude se loupat. Jestliže původní barvu odstraňovat nebudete, měli byste stěny alespoň omést. Na takto připravený povrch stěn pak můžeme aplikovat vybranou barvu.

Jak vymalovat byt? A které barvy jsou in?

Postup při malování bytu

S malováním bychom měli začít od stropu, nejdříve přetřeme rohy a přechody, poté doděláme zbytek plochy. Následuje přetření stěn. Vždy postupujeme od oken ke dveřím. Je potřeba zdi interiéru vymalovat alespoň dvakrát. Musíme však dbát na to, aby první nátěr stihl uschnout, než aplikujeme druhou vrstvu. V letních dnech stačí počkat 6 hodin.

Abychom měli pravidelné barevné vrstvy, měli bychom váleček po namočení do barvy přejet přes stírací mřížku. Barva se tak na válečku rozetře rovnoměrně a nestéká. Při malování dvěma různými barvami docílíme rovných okrajů použitím pásky. Při neopatrném strhnutí pásky však hrozí odlepení spodní malby. Dále pak můžeme využít malířskou lajnovačku nebo tenký provázek namočený v barvě, kterou chceme malovat. Provázek se natáhne od kraje ke kraji malované oblasti a lehkým "brnknutím" uděláte krásnou linku, podle které se pak přechodný prostor vymaluje.

Kterou barvu si do interiéru vybrat?

Na trhu s barvami naleznete nepřeberné množství barev. Jak si vybrat tu správnou? Do bytu doporučuji použít disperzní barvy, které se neotírají a neoddělují se od podkladu, takže se neloupou. Blednutí nátěru zabráníme použitím kvalitních barev, nejlepší stálobarevnost mají akrylátové barvy. Samotný výběr odstínu barvy záleží na prostorách a na barvách, které máte rádi. Letos se do módy vrací bílá. Stále jsou velice oblíbené teplé pastelové barvy jako meruňková nebo bílá káva. V modernějších interiérech najdeme odstíny šedé. Hlavně nezapomeňte, že odstín zaschlé barvy na stěně je vždy odlišný od toho namíchaného. Nejprve doporučuji barvu nanést na menší plochu stěny a nechat zaschnout. V případě, že se nám barva nebude líbit, dá se v kbelíku namíchat jiný odstín. Letos také vrácí oblíbenost tapetování

Nevíte, zda si máte vymalovat sami nebo se spolehnout na odborníky? Podívejte se na naši kalkulaci nákladů. Jestli potřebujete poradit nebo byste rádi využili naše služby, ozvěte se nám na bezplatné lince 800 226 226

 

 
 
 

MALÍŘI NATĚRAČI CZ s.r.o., se sídlem Rudná 935/8, 703 00 Ostrava-Vítkovice, IČO 29463351, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy. Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů.

 

Zpět

Změna preferencí cookies