Malování pokojů, bytů, domů a komerčních prostor - MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Volejte zdarma 800 226 226
TOP firma

Jak vybrat bílou barvu pro malování. Vyhněte se častým chybám

12.09.2018 autor: Stanislav Kralovanský, MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Špatný výběr bílé barvy se může projevit až za několik let. Připravili jsme návod, jak vybírat bílou barvu pro malování pokojů a na co si dát během nákupu pozor.

Nejvyšší bělost neznamená nejlepší barva

Jak vybrat bílou barvu pro malování pokojů Malíři Natěrači CZ 

„Ideální bělost barvy do bytu nebo domu je okolo 93 %, záleží ale také na tom, zdali je místnost orientovaná na sever nebo jih a kolik světla se do pokoje dostane,“ říká odborník na malování Stanislav Kralovanský z firmy MALÍŘI NATĚRAČI CZ. Nenechte se zlákat vidinou světlejšího interiéru. Extrémní bílá může vypadat hezky, ale dokonce podle některých lékařů není přirozená pro lidské oko. Některé svítivé barvy mají tendenci rychle vyblednout a potom vypadají zašle.

 

 

Kolik nátěrů aneb kryvost barvy

Standardně budete potřebovat dva nátěry. Použijete-li kvalitní barvu, měly by tak být zakryty všechny nečistoty a skvrny. „Někdy ale i s kvalitní barvou nedosáhnete správného výsledku, může to být špatnou přípravou podkladu,“ upozorňuje Kralovanský. „Záleží na tom, zdali se chystáte vymalovat čistou zeď, nebo jsou na ní fleky či mastnota. Základ je vždy penetrace. Někdy musíte původní barvu seškrábat. Naše nová barva White Gold se například nikdy škrábat nemusí,“ dodává Kralovanský. Pokud se ale v místnosti kouřilo, nebo je cítit olej ze smažení, původní nátěr, ve kterém se pachy drží, raději seškrábejte.

 

Otěruvzdornost barvy

Přestože by dnes dobrá otěruvzdornost měla být samozřejmostí, myslete na to, které prostory budete malovat. Otěruvzdornou barvu můžete použít do šatny nebo úzké chodby, nemusíte bát, že budete mít na oblečení bílé čmouhy. Pokud máte malé děti, zvolte omyvatelnou barvu.

Pokud vám na vzhledu interiéru opravdu záleží, je dobré poradit se s odborníky. Ty nelepší barvy často nejsou volně k prodeji, ale malířské firmy je používají při malování. „Je to jako s přípravky s péčí o vlasy, ten nejlepší šampón dostanete v kadeřnickém salónu. Společně s firmou HET jsme na základě dlouholetých zkušeností a naslouchání zákazníkům vyvinuli privátní značku bílé barvy White Gold, kterou malujeme našim zákazníkům,“ dodává Stanislav Kralovanský z malířské firmy MALÍŘI NATĚRAČI CZ.

 

Co způsobí špatná barva?

Nekvalitní bílá barva může brzy změnit svoji původní barvu. Zežloutne nebo změní svůj odstín, popraská nebo se na ní dokonce mohou tvořit plísně. Takovou stěnu pak pomůže jedině znovu vymalovat. U malování je důležité zachovat i správný postup. „I s tou nejlepší barvou je potřeba po vymalování vyvětrat a mezi nátěry nechat dostatečný čas. Po výmalbě z barvy odpařuje voda a tím vzniká vlhkost,“ upozorňuje Kralovanský.

 

 

MALÍŘI NATĚRAČI CZ s.r.o., se sídlem Rudná 935/8, 703 00 Ostrava-Vítkovice, IČO 29463351, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy. Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů.

 

Zpět

Změna preferencí cookies