Malování pokojů, bytů, domů a komerčních prostor - MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Volejte zdarma 800 226 226
TOP firma

Sedm triků, jak neprodělat na malířské firmě

Vybrat dnes šikovného, a navíc spolehlivého řemeslníka je běh na dlouhou trať. Od známých slýcháme, jak naletěli podvodníkovi, nebo práce byly odfláknuté. Nejsou ani výjimkou případy, kdy si pracovník vezme zálohu na materiál, který pro vás už nenakoupí, anebo se už nikdy neukáže. Ale naštěstí jsou poctivé firmy, které svoji práci odvedou perfektně. Jak ji ale poznat? Držte se našich sedmi rad a na malířské firmě neproděláte.

1. Základ jsou reference

Než vůbec firmu oslovíte a budete trávit čas vyjednáváním o ceně a podmínkách, podívejte se na její reference. Tím ale rozhodně nejsou jen reference na webové stránce té firmy. Vyhledejte si ji na sociálních sítích, abyste si udělali reálný obrázek o jejím fungování. Projděte doporučení na Facebooku nebo na Googlu. Určitě najdete hodnocení, jak firma komunikuje, jak dodržuje termíny, a hlavně v jaké kvalitě práci odvádí. 

2. Ptejte se, jak počítají cenu

Pokud vám malířská firma řekne cenu „zhruba“ nebo „na oko“, zbystřete.  Opravdu férová firma nehodlá svého zákazníka po výmalbě zkasírovat o nesmyslné částky skryté za argument „finální cena bude podle skutečně spotřebovaného materiálu“ apod. Dá si záležet na tom, aby vše dopředu pečlivě spočítala. V ideálním případě se technik nebo obchodník staví k vám domů vše přesně zaměřit. Nejen že spočítá plochu, ale i odečte otvory (okna, dveře), také zhodnotí stav zdiva a navrhne i cenu za přípravu na malování, pokud bude potřeba.

3. Chtějte znát cenu předem

Nikdo nemá rád nepříjemné překvapení v podobě výrazně vyšší ceny, než čekal. Některé firmy vás mohou nalákat nízkou cenovou nabídkou, kterou ale nedodrží. Chtějte znát cenu předem. Tu je firma povinna dodržet a ze zákona není možné cenu jednostranně navýšit. Případné navýšení ceny by mělo být předem odsouhlaseno. Přečtěte si také podmínky nebo objednávkový formulář, kde by mohly být podmínky pro zvýšení ceny popsány.

4. Trvejte na dodržení termínu výmalby

Už od začátku komunikace s malířskou firmou si domluvte přesný termín realizace. Bude-li firma ve stanovení data vágní a slibovat výmalbu „někdy příští týden“ nebo „nejpozději do měsíce“ vezměte nohy na ramena a najděte si raději jinou firmu. Také by se mohlo stát, že vám ten „příští týden“ bude slibovat celý rok. Ten, kdo si váží svého zákazníka, si váží i jeho času.

malíři natěrači cz zaměstnanci malíři natěrači cz v akci 

5. Umíte rozpoznat opravdového odborníka?

Neměla by vypadat hezky jen nabídka, ale samozřejmě i výsledná práce. Rozhodně máte nárok se u malířské firmy zeptat na odbornost malířů. Jaké mají zkušenosti a zdali jsou dobře proškoleni. Dobrou práci poznáte i podle referenčních fotek. Podívejte se na proběhlé realizace. A pokud budete chtít něco speciálního, například dekorativní stěrku, vyžádejte si fotografie těchto realizací. Nechcete přece, aby se to nováček učil zrovna u vás doma. 

6. Nechte si poradit ve výběru barev

Ne každý z nás má umělecké oko a dokáže správně vybrat barvy. V hlavě si vytvoříme nějakou představu a výsledek může být až děsivě jiný. Šikovný malíř vám s výběrem pomůže a nenechá vás vymalovat si něčím šíleným. Samozřejmě každý má jiný vkus. Ale ty nejlepší firmy v rámci služby poskytnou konzultaci s vlastním bytovým designerem. Tím jistě snížíte riziko, že byste náhodou nevhodnou barvu museli přemalovat.

7. Nabízí firma úklid po malování?

Uklízet po malířích rozhodně není zábava. Spousta malířů po sobě zanechá takový nepořádek, že je potřeba si vzít den volno k uklízení. A tím se už celá služba výrazně prodraží. Vyžadujte, aby po sobě malíři uklidili. Pokud po sobě budou muset poklidit, budou si už jistě i během výmalby dávat pozor na to, jak velký nepořádek udělají.

 

 

 

MALÍŘI NATĚRAČI CZ s.r.o., se sídlem Rudná 935/8, 703 00 Ostrava-Vítkovice, IČO 29463351, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy. Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů.

 

Zpět

Změna preferencí cookies