Malování pokojů, bytů, domů a komerčních prostor - MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Volejte zdarma 800 226 226
TOP firma

Do jakých místností domu se hodí teplé a studené barvy?

22.11.2019 autor: Stanislav Kralovanský, MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Jednou za pár let je třeba vymalovat pokoje domu. Pokud se do malování pokojů pustíte, pravděpodobně vymalujete rovnou všechny místnosti, nebudete to rozdělovat na etapy. Zejména, pokud si zavoláte na pomoc malíře pokojů, budete chtít mít vymalované už všechno. Při malování jednotlivých místností je třeba klást důraz na výběr jednotlivých barev. Barvy jsou totiž mocné a mají vliv na to, jak se cítíme a jakou máme náladu. Vybírejte je proto s rozvahou.

Do jakých místností domu se hodí teplé a studené barvy?

Jednou za pár let je třeba vymalovat pokoje domu. Pokud se do malování pokojů pustíte, pravděpodobně vymalujete rovnou všechny místnosti, nebudete to rozdělovat na etapy. Zejména, pokud si zavoláte na pomoc malíře pokojů, budete chtít mít vymalované už všechno. Při malování jednotlivých místností je třeba klást důraz na výběr jednotlivých barev. Barvy jsou totiž mocné a mají vliv na to, jak se cítíme a jakou máme náladu. Vybírejte je proto s rozvahou.

Barvy se vybírají hlavně podle jejich teploty, sytosti a také světlosti. Zejména teplota barev má velký vliv na člověka a jeho náladu. Barvy lze rozdělit teplotně na teplé a studené barvy.

Kam se hodí teplé barvy?

Teplé barvy lze charakterizovat jako barvy, které zahřívají a povzbuzují. Patří k nim zásadně odstíny červené, žluté, také odstíny oranžové nebo krémové barvy. Jelikož mají tendenci povzbuzovat člověka, hodí se hlavně do místností, kde je povzbuzení třeba. Ideální tedy bude, pokud teplými barvami vymalujete třeba pracovny nebo kuchyně či podobné místnosti v domě.

Také je třeba zmínit, že veselé barvy v podobě teplých barev umí stimulovat člověka a vyvolávají v něm radostné emoce. I proto se hodí teplé barvy třeba do obývacích pokojů.

Kam se hodí studené barvy?

Studené barvy mají tendenci uklidňovat, vyvolávají v člověku pocit chladu. Jejich hlavní předností je podpora soustředění, díky nim se umíme lépe koncentrovat. Studené barvy se tedy hodí do místností, které jsou určené k odpočinku nebo k relaxaci. Studené barvy si tak vpusťte do své ložnice, do dětských pokojů, také do koupelen nebo do podobných místností v domě.

Pár tipů na závěr

Pokud chcete, abyste se cítili v místnosti útulně, nebojte se zkombinovat teplé a studené barvy. Jestliže má být místnost příjemná a jestliže má pohladit na duši, ideální bude, když budou převládat teplejší barvy. Doplňte však místnost o chladnější doplňky.

Jak dodat obývacímu pokoji šmrnc s pomocí barev

Připadá vám obývací pokoj smutný? Máte ho už dvacet let stejný a toužíte po změně? Jelikož je obývací pokoj místem, kde se setkává rodina a přátelé, měl by být zařízen útulně. Zejména barvy obývacího pokoje by měly hladit na duši. Pokud je obývací pokoj vymalován nehezky, pokud se barvy doslova přou, člověk se nikdy nebude v obývacím pokoji cítit dobře. Barvy mají skutečně velkou moc, neměli bychom je podceňovat.

Jelikož trávíte v obývacím pokoji opravdu velké množství času, poradíme vám, jak si pohrát s jednotlivými barvami. I barvy totiž mohou dodat obývacímu pokoji šmrnc.

Výrazná zeď zaujme

Je váš obývací pokoj nudný? Nezaujme vás na první pohled? Vezměte si do ruky štětku a výraznou barvu a vymalujte jen jednu zeď obývacího pokoje. Obývací pokoje, jehož stěny jsou natřené jen jednou barvou, jsou nudné a stereotypní, výrazná stěna v obýváku je to, co zaujme a co dodá obývacímu pokoji šmrnc. Buď si můžete zavolat malíře pokojů, nebo se do malování pokojů pusťte sami.

Barva by měla být sice výrazná, ale neměla by působit nijak agresivně. Ideální jsou třeba temné odstíny šedé nebo hnědé, které dodají interiéru jistou dynamiku. Pokud chcete interiér rozjasnit, nebojte se zářivých barevných tónů, jež nejsou jenom pro mladé.

Zkuste strukturovat zdi

Zajímavě působí také strukturované zdi. Strukturovaný povrch zdí působí velice interesantně. Zdi lze strukturovat pomocí základních technik, jako je válečkování za pomoci zmačkaného hadru nebo tečkování či tupování. Pokud chcete docílit vkusných mramorovaných zdí, zkuste to s hadrem nebo houbičkou.

Nebojte se natřít podlahu

Že se natírají jen zdi v interiéru? Kdepak! Aby obývací pokoj působil zajímavě a aby měl ten pravý šmrnc, doporučujeme natřít i podlahu. Zejména staré podlahy křičí doslova o nový nátěr, proto proč by nátěr nemohl být barevný?

 
 

Zpět

Změna preferencí cookies