Malování pokojů, bytů, domů a komerčních prostor - MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Volejte zdarma 800 226 226
TOP firma

Dezinfekční nátěr zdí zamezí tvorbě plísní a bakterií

Na zdech se v interiéru drží nejvíce plísní a bakterií. S novou výmalbou můžete zdi zároveň dezinfikovat a zabránit tak jejich vzniku. Kdy jste naposledy malovali? Loni? Předloni? Nebo před pěti lety? To už je nejvyšší čas pro výmalbu bytu nebo domu. Nejen že zdi dostanou nový svěží kabát, ale prospěje to i vašemu zdraví. Jak na to?

Jak zabránit plísním a bakteriím

dezinfekce zdi Malíři Natěrači CZPlísním se nejlépe daří tam, kde se drží vlhko. A právě zdi jsou ta nejnáchylnější místa v interiéru pro jejich tvorbu. „Obzvlášť pokud doma často vaříte, perete a sušíte prádlo, mohou se při nedostatečném větrání tvořit na zdech plísně,“ varuje odborník na malování interiérů Stanislav Kralovanský z malířské firmy MALÍŘI NATĚRAČI CZ. Dá se ale jejich tvorbě předcházet a použít dezinfekci už při malování bytu nebo domu. „Dezinfekční nátěr dnes přidáváme běžně ke každému malování zdarma. Je lepší myslet už na prevenci a pokusit se výskytu nebezpečných plísní a bakterií zabránit,“ dodává Kralovanský. Plísně se totiž mohou vytvořit už během několika týdnů.

Samotný nátěr je základ. Abyste si doma ale dále udrželi čisté zdi i vzduch, je potřeba důkladně větrat, obzvlášť v kuchyni, koupelně nebo na dalších místech, kde se může držet vlhko. Pozor si dejte také na zvlhčovače vzduchu. Před jejich použitím, je dobré si doma změřit vlhkost vzduchu, aby jeho používání nebylo kontraproduktivní. Ideálně by se měla vlhkost v interiéru pohybovat mezi 40 – 50 %. Záleží ale i na ročním období. Naopak při nízké vlhkosti můžeme trpět suchým kašlem a mít suchou a popraskanou pleť.

Co dělají plísně s naším zdravím

Plísně způsobují závažná onemocnění, obzvláště u dětí mohou vyvolat alergie a astma. Podle Státního zdravotního ústavu produkují plísně látky, které mohou poškozovat sliznice dýchacích cest, dráždit oči, v nose a krku, způsobovat bolesti hlavy a podráždění pokožky. Celkově tak mají negativní vliv imunitní systém člověka.

Jak dezinfikovat zdi v interiéru

Pokud se již na zdech ve vašem bytě nebo domě plísně objevily, je potřeba je nejprve pečlivě odstranit a opravit nerovnosti na zdi. „Dezinfekční nátěr Sanal pak nanášíme podobně jako penetraci, tedy před samotnou barvou,“ říká Kralovanský z MALÍŘI NATĚRAČI CZ. Tento nátěr se hodí k prevenci, ale i k nátěru již ploch napadených plísní, bakteriemi, houbami a řasami. Je možné ho použít na různé plochy. Nejen tedy na zeď a fasády, ale také na kámen nebo třeba beton. „Vždy je ale důležité tuto dezinfekční vrstvu nanést před malováním. Samotný nátěr by na zdech nechal skvrny, zkrátka by nevypadal hezky,“ vysvětluje odborník.

Jak často malovat

Ideálně alespoň jednou za pět let. V kuchyni a v koupelně i Po dvou letech. „Doby, kdy malování byla noční můra, jsou pryč. Naši malíři odsunou nábytek, vše pečlivě přikryjí, oblepí a na závěr po sobě uklidí,“ říká Stanislav Kralovanský, majitel firmy MALÍŘI NATĚRAČI CZ. Proto malování nemusíte odkládat.

 
 

Zpět

Změna preferencí cookies