Malování pokojů, bytů, domů a komerčních prostor - MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Volejte zdarma 800 226 226
TOP firma

5 tipů pro malování dětských pokojů

29. 9. 2014, autor: Stanislav Kralovanský, MALÍŘI NATĚRAČI CZ

Čeká vás malování dětského pokoje? Víte, jak svému dítěti vykouzlit příjemné a hravé prostředí? Ještě než začnete, přečtěte si naše rady, jak na malování dětských pokojů.

1. Dejte čistotu a zdraví na první místo

Ze všeho nejdřív myslete na zdraví vašich dětí. Do dětských pokojů nevybírejte barvy, které jsou na olejové bázi. Obsahují totiž větší množství škodlivin a toxinů. Tyto druhy barev tak mohou být pro zdraví dětí škodlivé. V dětském pokoji malujte pravidelně každých 2 – 5 let. Pravidelným malováním  zabraňujete vzniku bakterií a plísní, které jsou pro zdraví nebezpečné. Mohou být příčinou vzniku astmatu a alergií. Tyto mikroorganismy nemusí být na stěnách ani vidět, přesto se zde usazují. Plísní na zdech se proto zbavte, co nejdříve je to možné.

2. Volte teplé odstíny barev

Dětský pokoj musí v dětech vyvolat především pocit bezpečí a pohodlí. Proto to nepřežeňte s barevnými motivy a kombinacemi. Děti jsou citlivější a prostředí, ve kterém žijí, vnímají intenzivněji, než dospělí. V pestře barevných pokojích by děti mohly mít problém usnout. Volte vždy raději teplé uklidňující tóny jako lila, broskvová, světle zelená. Vyhněte se jasným a zářivým barvám jako tmavě modrá, červená a jasně žlutá. Barevné zdi kombinujte s neutrálními odstíny. Vhodné neutrální barvy do dětských pokojů jsou bílá, béžová, světle šedá.

Dekorace dětského pokojíčku pro miminko

Pokud malujete dětský pokoj pro miminko, vybírejte barvy i podle svého vkusu. Vy totiž v pokoji budete trávit nejvíce času.

3. Nechte si poradit od dětí

Hlavně jim se totiž musí dětský pokojíček líbit. Pobavte se s nimi o tom, jak chtějí mít pokoj vyzdobený. Pro dekoraci pokoje můžete použít také jejich omalovánky, diplomy, puzzle, sbírky. Nepodceňte názor dětí. Dětský pokoj by měl podporovat přirozenou dětskou kreativitu. Stejně tak na děti nesmí působit rušivě. Je důležité dostat při malování a dekorování dětského pokoje tyto dva faktory do rovnováhy.          

4. Samolepky na zeď jsou IN

Samolepky na zeď jsou největší trend ve zdobení dětských pokojů. Na našem trhu je na výběr široká škála motivů a barev. Nechte vaše dítě vybrat si nálepku, která se mu líbí. Výhoda samolepek na zeď je v tom, že se dají jednoduše nalepit i odlepit. Nemusíte se tak bát, že vám velký spider man zůstane na zdi navždy.

Samolepka na zeď v dětském pokoji

Na spodní straně samolepky na zeď je lepidlo, díky kterému dobře drží. Při sundávání zároveň zeď nepoškodí. Jednoduchá aplikace a oblíbené motivy dělají samolepky jednou z nejoblíbenějších dekorací dětských pokojů..

5. Přechytračte malé malíře zdí

Znáte to, vrátíte se z práce domů a v dětském pokoji na vás, kromě vaší ratolesti, čeká počmáraná zeď. Předejít nepříjemnostem s počmáranou zdí můžete tím, že dětský pokoj vymalujete omyvatelnou barvou. Dobře vám poslouží akrylátové barvy, které můžete omýt až tisíckrát.          

Dalším pomocníkem  je v tomto směru speciální tabulový nátěr, whiteboard nebo tabulová nálepka. Jejich použitím v dětském pokoji navíc podpoříte dětskou hravost. Děti budou radostí bez sebe, že jim povolíte pokreslit si zeď podle jejich libosti. Dobrou službu vám i dětem udělá magnetický nátěr. Děti si mohou zeď vyzdobit vlastními výtvory. Magnetky na rozdíl od hřebíků, hmoždinek nebo lepících pásek nepoškodí zeď.

Tapeta v dětském pokoji jako dekorace

 

MALÍŘI NATĚRAČI CZ s.r.o., se sídlem Rudná 935/8, 703 00 Ostrava-Vítkovice, IČO 29463351, pro nabídku produktu nebo služby a přípravu smlouvy. Podrobnosti jsou uvedeny v Informaci o zpracování osobních údajů.

 

Zpět

Změna preferencí cookies